„Dostal jsem informaci, že mě chtějí vidět, abych tam přišel trénovat. Je to pro mě takový splněný sen. Vždycky jsem fandil Slovácku. Ještě si ale ani nepřipouštím, že by se to stalo,“ přiznal autor šestnácti branek v třinácti podzimních utkáních. „Chtěl jsem dát aspoň dvacet gólů za celou sezonu. Teď jich mám šestnáct, takže jsem spokojený,“ pousmál se.

Z nenápadného mladíka, který kdysi v přerovské mládeži hrával ve středu zálohy a Sigma či Baník o něj kvůli tehdy menšímu vzrůstu neměla zájem, vyrostla během půl roku hvězda divize E s instinktem zabijáka.

„Klobouk dolů. Pouštěl jsem si ještě góly, co dával. Je v tom vidět obrovská lehkost. Fotbal v jeho podání vypadá strašně jednoduše. Uvidíme, co dál,“ řekl na Koryčanovu adresu David Rojka, trenér Přerova a bývalý prvoligový útočník.

Přestup? Snad až po sezoně, přejí si v Přerově

„Doufám, že v zimě ho ještě udržíme. V létě už asi bude situace jiná. Je to nadstandardní hráč, pro nás klíčový, hodně nám pomohl. Za tu dobu, co jsem tady, se hodně zvedl,“ potvrdil Rojka.

Udržet čerstvě 19letého útočníka se skvělou technikou, zakončením i fotbalovým myšlením, to bude pro divizní celek náročné. Zkrátka, není divu, ze Slovácko chce Koryčana sledovat.

„Nastoupí tam na nějaký trénink, chtějí ho vidět, jak vypadá. Přál bych si ale, aby tady ještě zůstal. Pokud bude pokračovat v takových výkonech, tak ho neudržíme, to je jasné,“ uvědomuje si David Rojka.

Zároveň ale dobře ví, že jde o výjimečnou situaci, která dělá přerovské Viktorii dobré jméno na moravské fotbalové mapě.

„Je to vizitka pro všechny. Pro mě, pro klub. Tohle tady dlouho nebylo, aby se mančaft z první ligy zajímal o hráče z divize. Samozřejmě mu přeji, aby to ve fotbale dotáhl co nejdál. Alespoň jako já do první ligy,“ dodal bývalý hráč Sigmy Olomouc či Mladé Boleslavi. Mimochodem, právě Slovácku dával David Rojka svůj poslední prvoligový gól.

Góly zvyšují sebevědomí

Tadeáš Koryčan má každopádně lví podíl na tom, že Přerov je podzimním mistrem divize E. „V prvních zápasech jsme si na sebe zvykali. Postupně šla kvalita nahoru a v posledních kolech jsme ukázali, že jsme byli na podzim nejlepší,“ hodnotil Tadeáš Koryčan, jehož výkonnost rostla s každým zápasem, s každým vstřeleným gólem.

„Pro sebevědomí je to skvělé. Věřím si jeden na jednoho i v dalších situacích. Kdybych dal dva góly, asi bych si netroufl jít do kličky,“ přiznal útočník.

Teď může své přednosti ukázat v Uherském Hradišti, kde by se měl v nejbližších dnech hlásit na tréninku. „Očekávám hlavně nové zkušenosti a že se něco přiučím,“ uzavřel Tadeáš Koryčan.