Dvacetiletý talentovaný útočník se k týmu trenéra Radoslava Kováče připojil v neděli spolu se zkušeným navrátilcem Tomášem Smolou. Oba by měli v Opavě působit formou hostování.

„Druhý střelec, kterého jsme chtěli. Má své kvality, výbornou postavu. Je to dravec. V Jablonci měl velkou konkurenci, my ho ale vidíme u nás hodně vysoko,“ uvedl sportovní manažer Opavy Pavel Zavadil na adresu vytáhlého forwarda, který ještě před necelými pěti lety oblékal dres libišského Sokola.

Přes působení v mládežnických týmech pražského Meteoru a Slavie ale začala jeho kariéra strmě stoupat. Za Jablonec si v březnu roku 2018 odbyl „minutový“ debut v první lize. Následovala půlroční „zkušená“ v italském Empoli a sezona v druholigovém Vyšehradě.

Cristiano Ronaldo (vlevo) a Adrien Rabiot se radují z gólu druhého jmenovaného do sítě AC Milán.
Nejkrásnější góly roku 2020. Ronaldova paráda, Messi, ale i žena

Ve Slavoji si třinácti góly řekl o další šanci v prvním jabloneckém týmu. V aktuální sezoně FORTUNA:LIGY měla podobu devíti startů, z toho tří v základní sestavě. Jednou se také zapsal do střelecké listiny, když coby střídající mírnil na začátku října porážku 1:2 na stadionu pražské Sparty.

Další zářezy plánuje přidat za celek ze Slezska, který čeká tvrdý boj o udržení prvoligové příslušnosti. Ve dvanácti zápasech vydoloval pouze šest bodů a před pokračováním programu okupuje poslední osmnáctou příčku se ztrátou tří bodů na trojici Mladá Boleslav, Brno a Příbram. Na tu má ovšem utkání k dobru, na zbylé dva konkurenty dokonce dvě.

Pomůže střelec z Mělnicka k vzestupu?