Rozjel tým ke konečnému výsledku 3:0. Díky výhře jsou Pražané kolo před koncem jasný postupující do jarní části. To je úspěch! „Řadím to na úroveň postupu do Ligy mistrů,“ neskrýval nadšení trenér Jindřich Trpišovský. Ano, je to majstrštyk, ale ne jediný.

Druhým je rozlet, jaký zažívá devatenáctiletý Senegalec. V Evropské lize dal tři góly, v domácí soutěži zatím dva. Dohromady nastoupil devětkrát. Přitom ho Slavia v létě brala do béčka. „Jeho progres je vážně neuvěřitelný, ani neumím odhadnout, kde je jeho strop,“ řekl Trpišovský a usmál se: „V kabině jsem ze srandy říkal, že ho teď budeme muset na měsíc posadit na lavičku, aby nám tu vydržel i na jaro.“

Cena už šplhá ke 100 milionům

Šlo možná o legraci, jenže na druhou stranu rozhodně nejsou bláhová slova, která napsal na Twitter slávistický šéf Jaroslav Tvrdík: „Fenomén, který již nyní sledují evropské velkokluby.“ Slavia Simu s největší pravděpodobností teď neprodá, počká si. Kolik vydělá? Balík, to je jisté.

<blockquote class="twitter-tweet"><p lang="cs" dir="ltr">Fenomen, ktery jiz nyni sleduji evropske velkokluby. <a href="https://t.co/Y2cHGljbh5">pic.twitter.com/Y2cHGljbh5</a></p>&mdash; Jaroslav Tvrdik (@JaroslavTvrdik) <a href="https://twitter.com/JaroslavTvrdik/status/1334685732435357696?ref_src=twsrc%5Etfw">December 4, 2020</a></blockquote> <script async src="https://platform.twitter.com/widgets.js" charset="utf-8"></script>

Podle informací Deníku zaplatila Táborsku, odkud Sima přišel, tři miliony, nynější Simova cena atakuje 100 milionů. Za rok může vyskočit mnohem výš. Těší se i v Táboře. Jaký mají bonus z dalšího prodeje, jisté není, ale obvykle se pohybuje kolem dvaceti procent.