Podoba je patrná především díky vertikálním bleskům, na nových domácích dresech je mají Tepličtí decentní, protože jsou vyražené. Viditelnější jsou na venkovní sadě, kde jsou sublimované. A pozor, ta je tyrkysová, řadě fanoušků tak může připomínat dresy Lazia Řím, Neapole nebo Manchesteru City.

Chyba lávky, tyrkysové dresy dávají vzpomenout na stříbrou sezonu 1998/1999, kdy světle modré dresy měli skláři připravené pro venkovní duely. Jenže je nakonec nepoužili, připomíná je tak pouze fotografie tehdejšího tiskového mluvčího Jindřicha Pecha, který je fotografovi ČTK Liborovi Zavoralovi představil na jednom z únorových tréninků roku 1999.

close Dres FK Teplice z roku 1999, pózuje s ním tehdejší mluvčí klubu Jindřich Pech info Zdroj: ČTK/Libor Zavoral zoom_in Dres FK Teplice z roku 1999, pózuje s ním tehdejší mluvčí klubu Jindřich Pech

Severočeši tak už nebudou při barevné shodě na hřištích soupeřů hrát v černých dresech jako v předešlých dvou sezonách. „Na dresech jsme pracovali téměř rok. Jednoznačným zadáním bylo vycházet ze čtvrt století staré slavné sady. Je to kvůli výročí," říká marketingový ředitel FK Teplice Martin Kovařík.

Nové dresy FK Teplice | Video: Deník/František Bílek

Novinkou na všech verzích dresů pro sezonu 2024/2025 je vlajka města Teplice. Umístěna je vzadu pod límečkem. „Jsme hrdí, že reprezentujeme naše město, proto jsme chtěli na dres umístit jeden z jeho symbolů,” vysvětluje ředitel FK Teplice Rudolf Řepka. Město Teplice je jako jeden z důležitých partnerů klubu na dresu také v podobě reklamy na rukávu.

Stejně jako v předešlém ročníku, i v tom nastávajícím budou reklamy  na dresech pouze v jedné barvě.