V Baníku Ostrava, kde naposledy působil, nechtěný, u Litavky vítaný s otevřenou náručí. Milan Lalkovič by měl zkvalitnit příbramskou ofenzivu, přinést gólovou produktivitu a pomoci k vytoužené záchraně, na kterou Středočeši po polovině soutěže ztrácí tři body.

„Je to kvalitní hráč se zkušenostmi ze zahraničí, který nám pomůže v náročném boji o záchranu. Věřím, že schopnosti ukáže již v nejbližších utkáních. Určitě je to pro nás posila," vyjádřil se na adresu nové akvizice statutární ředitel klubu Jan Starka.

Pro osmadvacetiletého odchovance Košic, který mimo jiné prošel mládežnickou akademií londýnské Chelsea, bude Příbram už čtvrtým působištěm v české soutěži. Dříve totiž působil v Mladé Boleslavi, Olomouci a právě zmíněném ostravském Baníku.

„V posledním angažmá se mi nedařilo a nenastupoval jsem tak, jak bych si představoval. Jsem rád, že jsem se stal hráčem Příbrami. Je to pro mě ideální restart, abych se opět vrátil do své formy a pomohl Příbrami v cestě za setrváním v nejvyšší soutěži," řekl Lalkovič, který už absolvoval v novém působišti i první trénink.