Už před zápasem Slavie s Karvinou bylo jasné, že se na něj dorazí podívat Tomáš Souček s Vladimírem Coufalem. Důvod? Začátek reprezentační přestávky, během které fotbalová reprezentace vyzve na domácí půdě ve veledůležitém utkání o postup na mistrovství Evropy Albánii.

„Slávisti, pojďte znovu vyprodat Eden. Vracíme se s Vláďou Coufalem do Edenu a těšíme se na skvělou atmosféru,“ hecoval bývalý kapitán Slavie, se kterou získal tři mistrovské tituly, fanoušky vršovického celku. V předchozích třech zápasech totiž byl domácí stadion Slavie vždycky vyprodaný, tentokráte přišlo 17 352 diváků.

Místa v čestné lóži vedle Škody

Ještě před zápasem Souček s Coufalem vystřelovali dresy mezi fanoušky, poté už usedli do čestné lóže vedle bývalé legendy Milana Škody a sledovali utkání s Karvinou.

Současní hráči Slavie udělali bývalým ikonám radost, Karvinou v poklidném tempu přehráli 5:1 a stále tak mají stejně bodů jako vedoucí Sparta, kterou svěřenci Jindřicha Trpišovského potkají po venkovním utkání v Pardubicích.

„Zápas přinesl spoustu zajímavých situací, z naší strany velmi dobrý týmový výkon s dobrými individuálními výkony od všech hráčů na hřišti. Vstoupili jsme poměrně aktivně, pak jsme od soupeře inkasovali gól, který nás trochu vyprovokoval k ještě aktivnějšímu výkonu. Věděli jsme, že zápas musíme otáčet. Dařilo se nám otáčet hru, ze stran jsme si vytvářeli nebezpečné situace. Velmi dobrý výkon v ofenzivní části,“ pochvaloval si Trpišovský.