Za normálních okolností by se na Santiago Bernabéu připravovali k nejbližšímu fotbalovému utkání. Jenže normální okolnosti teď nejsou prakticky nikde na světě. Pandemie koronaviru paralyzovala v podstatě veškeré sportovní dění.

On-line ke koronaviru ZDE.

Ne všechny sportovní stadiony ale zahálí. Kupříkladu právě domovská aréna Realu Madrid v posledních dnech prochází proměnou, díky které stadion může nabídnout prostory zdravotníkům, aby zde uskladnili zdravotnický materiál pro snazší distribuci na potřebná místa.

Maracaná jako zdravotní zařízení

To jiné stadiony se proměňují ještě podstatně více. Třeba ty v Brazílii. I slavné Maracaná se v současnosti mění ve zdravotnické zařízení, které poskytuje místo pacientům s covid-19. Takzvaná polní nemocnice vyrostla třeba i na stadionu Pacaembu v brazilském Sao Paulu, který pamatuje i světový šampionát v roce 1950 a řadu koncertů světoznámých hvězd. 

Ale nemusíme ani na jihoamerický kontinent. I v Evropě je řada sportovišť sloužících zdravotnickým účelům. Kromě zmíněného Santiago Bernabéu se boji s koronavirem propůjčil třeba ragbyový stadion v Cardiffu, Etihad Stadium, kde působí Manchester City, a pomohla například i Chelsea, která nabídla zdravotníkům ubytování v hotelu Millenium na Stamford Bridge.

A ani tím seznam zdaleka nekončí, na některá další sportoviště se můžete podívat ve fotogalerii.

close Koronavirus v Česku info Zdroj: Deník zoom_in