Jeviněves – Letošní ročník memoriálu Mirka Štolce je minulostí. Vítězem se stal nováček okresního přeboru Slovan Horní Beřkovice, který ve finále deklasoval Novou Ves. Domácí brali třetí místo, pořadí uzavírala Spomyšl.

V duelu poražených z minulé neděle se jako první radovali domácí. Deset minut před přestávkou otevřel skóre Kosman. Stejný hráč zvýšil v úvodu druhé části dalekonosnou střelou pod břevno na rozdíl dvou branek.

Spomyšl ale nesložila zbraně a snížila. Centr Balka usměrnil do sítě Moták. V 70. minutě přidali domácí třetí gól. Spomyšl sice podruhé snížila, ale poslední slovo měla opět Jeviněves. V závěru našel domácí brankář Kysela dlouhým výkopem Satorieho, který hlavou trefil odražený míč a dal výsledku konečnou podobu (4:2).

Finále se nakonec ukázalo jako jednostranná záležitost. V posledním vzájemném duelu inkasovala Nová Ves od Beřkovic potupnou „devítku“ a i nyní se jasně ukázalo, že na Slovan prostě neumí.

Obě mužstva nastoupila v základních sestavách s několika dorostenci. V úvodu několikrát zahrozili hráči Nové Vsi, ale bez gólového efektu. Skóre otevřel po čtvrt hodině hlavou beřkovický Chudoba. Na 2:0 zvyšoval Marek Polák. Nová Ves totálně propadala v defensivě a na její branku se řítil jeden útok za druhým. Slovan hýřil aktivitou a do půle přidal ještě dvě branky.

Druhý poločas byl už jen formalitou. Beřkovičtí nepolevovali v útočné aktivitě a do sítě odevzdaného soupeře přidali další dva zásahy. Nová ves, která nenavázala na výborný výkon z utkání proti Jeviněvsi, se v závěru dočkala alespoň čestného úspěchu. Definitivní tečku za utkáním i celým memoriálem udělal svým pátým gólem střelec dne Chudoba.

Z následného slavnostního vyhlášení si týmy odnesly poháry. Kuriózní cenu pro nejlepšího střelce – pneumatiku od sponzora turnaje – si odnesl pětigólový Adam Chudoba z vítězného mužstva. Po vyhlášení následovala taneční zábava.

O třetí místo: Jeviněves – Spomyšl 4:2 (1:0) Kosman 2, Jeřábek, Satorie – Moták, Vavrek. Finále: H. Beřkovice – Nová Ves 7:1 (4:0) Chudoba 5 (4. z PK), M. Polák, Čížek – Emmer.