Zatímco jasně poslední soupeř přinesl plný bodový zisk (3:0 a 2:1), ze souboje s tabulkově průměrnými Pražany odešli Neratovičtí bez vstřeleného gólu dvakrát poraženi (0:4 a 0:5).

V Ostrově hostující trenéři mladšího výběru chválili hráče především za trpělivost, se kterou dokázali otočit výsledek. Zápas se totiž pro papírového favorita vůbec nevyvíjel dobře. Brzy inkasoval po rohu a domácí poté vystavěli ve svém pokutovém území obranný val z devíti hráčů. Hostům se ho povedlo prolomit až ve druhém poločase. Režii na sebe vzal útočník Marek Procházka, který připravil vyrovnání pro Petra Špatze a poté nekompromisní dělovkou sám rozhodl.

„Zápas na Viktorce byl o tom, kdo vsítí první gól. Naši hráči na soupeře vletěli a v prvních 25 minutách předváděli chvílemi až exhibici, ale bohužel jsme doplatili na trestuhodné neproměňování vyložených šancí. Jak se to ve fotbale stává, v závěru poločasu nás soupeř potrestal dvěma vlastními góly,“ popsal trenér mladších Marek Pospíšil zrod dvoubrankového vedení, které soupeř po změně stran ještě navýšil.

(lk)