V sobotu se v Račicích konal čtvrtý ročník turnaje o pohár Bruna Mlazice. Turnaje se zúčastnilo dohromady patnáctka týmů, když na poslední chvíli odřekl účast tým z Kadaně. I tak se v Račicích sešla velká konkurence týmů nejen z okolí Štětí a Mělníka, ale také například z Prahy, Milovic, Slaného apod.

Obsazení turnaje tak slibovalo kvalitní zápasy a dramatičnost až do konce. První dva ročníky vyhrál tým domácích z Račic a minulý ročník tým Božkova, který byl úspěšný i v posledních třech ročnících zimního poháru. Otázkou tak zůstalo, kdo bude schopen zastavit tým Božkova, přičemž sami pořadatelé favorizovali mimo jiné výběr hráčů z Pražské ligy malého fotbalu nebo Milovice, které skončily minulý týden na mezinárodním turnaji v konkurenci 24 týmů na celkovém druhém místě.

O celkové umístění bojovalo i pět zástupců mělnického regionu a jeden z hlavních favoritů turnaje beřkovický tým Božkova.

Týmy byly nalosovány do čtyř skupin, ze kterých postupovaly všichni do osmifinále, které rozdělilo týmy do boje o první místo a o umístění. Systém pak byl neúprosný, každý zápas hrál svoji roli a pouze úspěšný tým mohl projít přes čtvrtfinále a semifinále až do finálního boje a utkat se o celkové vítězství.

Celý turnaj pak za pořadatele zhodnotil Pavel Banovčin: „V den výkopu se zdálo, že nebude přát počasí, ale až na ranní přeháňky i tento důležitý faktor dopadl dobře. Nejprve bych chtěl poděkovat všem za účast a věřím, že byli všichni s kvalitou turnaje, obsazením i s přípravou spokojeni a mohli vydat ze sebe jen to nejlepší. Celkově musím konstatovat, že nás některé týmy a především jejich kvalita příjemně překvapila. Například tým mělnického Mexica nebo tým ze Slaného. Na druhou stranu nás trochu zklamalo umístění Repre Prahy a také Milovic, kteří prohráli pouze jediné utkání v turnaji, ale právě v důležitých vyřazovacích soubojích. Tým Božkova, kterému přál los, tak opět získal trofej a úspěch v turnajích, které pořádáme, a tak pro příště vyhlašujeme speciální cenu pro tým, který dokáže vyřadit ze soutěže právě tým z Beřkovic."

„Chtěl bych poděkovat všem, kteří se podíleli na přípravě turnaje a věřím, že se všichni potkáme na zimním ročníku, o kterém již začínáme přemýšlet," dodal ještě Banovčin.

Skupina A: 1. Milovice, 2. Repre Praha, 3. Hoštka, 4. Račice.
Skupina B: 1. Bizoni, 2. FC Mexico, 3. Horis team, 4. Bruna Mlazice.
Skupina C: 1. Bílý Balet, 2. SK Slavia Štětí, 3. Rozmetadlo Slaný.
Skupina D: 1. Božkov, 2. Igráčci, 3. FC Synot, 4. Chloumek/San Marino.

Osmifinále: Milovice – Bruna 2:1, Bizoni – Račice 2:0, Repre – Horis 1:2, Mexico – Hoštka 3:0, Bílý Balet – Chloumek 2:1, Slavia – Synot 1:0, Igráčci – Rozmetadlo 2:4, Božkov automaticky.

Čtvrtfinále: Božkov – Slavia 4:3, Bílý Balet – Rozmetadlo 1:2 (P), Bizoni – Horis 1:2, Milovice – Mexico 0:1.

Semifinále: Mexico – Horis 0:1, Božkov – Rozmetadlo 1:0.

O 3. místo: Mexico – Rozmetadlo 7:1.

Finále: Božkov – Horis 3:0.

Nejlepší střelec: Ondřej Žežulka z týmu Repre Praha.
Nejlepší gólman: Ondřej Větvička z týmu Božkova.
Nejlepší penaltový ostrostřelec: Karel Nebeský z týmu SK Slavia Štětí.

Konečné pořadí: 1. Božkov team Beřkovice, 2. Horis team Štětí, 3. Mexico Mělník, 4. Rozmetadlo Slaný, 5. FC Milovice, 6. SK Slavia Štětí, 7. Bílý Balet Bohušovice, 8. Bizoni Štětí, 9. Repre Praha, 10. Synot Štětí, 11. Igráčci Mělník, 12. Bruna Mlazice, 13. Chloumek/San Marino Mělník, 14. Sokol Račice, 15. Hoštka.