Libiš / Už je to jasné. I teoretické šance na záchranu vzaly za své a fotbalisté Libiše po sedmi sezonách sestupují z divize.

Žádnou tragédii z toho ale v klubu nedělají. Dokázal to i páteční předehrávaný zápas předposledního kola, ve kterém Sokol podlehl jediným gólem mladíkům z Horních Měcholup.

Na hřiště se na poslední desítky minut podívali trenér Jiří Kabyl i jeho asistent Petr Zuskin. Pro jednoho z nich ale zápas skončil smolně.

První a v celém poločase ojedinělý skvělý fotbalový moment přišel v sedmé minutě. Technickou střelu Wernera vytáhl hostující brankář Janocsko ze šibenice. Směrem dopředu se snažili být dlouho aktivnější hosté. Jen prvních osmnáct minut přineslo Pražanům šest rohových kopů. Domácí je někdy i se štěstím odvrátili, sami zahrozili jen občasným centrem ze strany, ale bez střeleckého zakončení. V závěru bojovného poločasu domácí hru zcela vyrovnali.

Střel i šancí přibylo ve druhém dějství. Centr hostí hasil u zadní tyče až brankář Lomský. Na druhé straně se dostal dvakrát k zakončení Werner. Přízemní střela doprostřed brány nemohla brankáře překvapit, druhý pokus nepostrádal razanci, ale mířil nad.

Hosté zahrozili v 53. minutě. Rozhodčí pustil faul na jednoho z domácích obránců a Nyklovi, který postupoval ze strany sám, zkazil radost až Lomský.

Po hodině hry došlo na první očekávané střídaní. Na hřiště vtrhnul asistent trenéra Kabyla Petr Zuskin, jak se po chvíli ukázalo, smolař zápasu. Hned po pěti minutách totiž hosté vstřelili jediný gól zápasu. Dlouhý aut se dostal k Bičaníkovi, a ten zblízka prostřelil Lomského. Za dalších třináct minut bývalý řízný bek po jednom zákroku ze hřiště odkulhal a domácí museli dohrávat v deseti. Obranu už tou dobou dirigoval trenér Kabyl, který si tak zahrál po boku svého syna. V pohodovém tempu si hosté vypracovali ještě dvě solidní střelecké příležitosti. Volej po jednom z rohů domácí obrana zablokovala, Birmův projektil pak proletěl těsně nad břevnem.

V samém závěru ještě Libiští marně reklamovali hru rukou v pokutovém území. Demonstrovali tak, co se v Libiši v souvislosti s nepříznivými jarními výsledky mezi příznivci nejčastěji přetřásá – nepřízeň rozhodčích.

Sezonu zakončí libišský tým v úterý na hřišti v Krupce, kde si předehraje 30. kolo s béčkem Teplic.

LIBIŠ – HORNÍ MĚCHOLUPY 0:1 (0:0)

Branka: 64. Bičaník. Rozhodčí: Šimek. ŽK: 14. Bohdal, 51. Máj, 81. Werner – 56. Buldra. Rohové kopy: 2:8. Ofsajdy: 4:3. Střely na branku: 2:3, mimo: 4:7. Diváci: 100. Libiš: Lomský – Novák (46. Pospíšil), Ondráček, Trojan, Kabyl ml. – Máj (64. Kabyl st.), Kucler, Bohdal (59. P. Zuskin), Špička – Jirásek.