FC Mělník pokračoval ve střeleckých manévrech, které tentokrát pěti zářezy „odnesl" Kostelec. Ještě o dva góly víc „nakoupil" Lužec v Klíčanech. Záryby si vezou příjemný dvoubodový bonus z Bakova, který přehrály na penalty. Byšice marně hledaly recept na gól v souboji s rezervním týmem Neratovic, kde působí jejich bývalý kouč Pšenička. Řepín statečně odolával v Dolním Bousově, ale body nakonec nemá. Zásluhou kanonýra Kratochvíla si nelahozeveské Dynamo pojistilo druhou příčku ve skupině A.

Výhru zařídil Kratochvíl

Nelahozeveské Dynamo nezačalo zápas s Mutějovicemi nejlépe. Prohrávalo už po pěti minutách, když hosté otevřeli skóre perfektně rozehranou standardkou, která zaskočila celou domácí obranu včetně gólmana. „Celou první půli jsme byli až moc v klidu," přiznal kouč Dynama Daniel Kaplan. „Fomin sice nastřelil tyč a Došek břevno, ale neměli jsme žádný stálý tlak." Poločasová „bouřka" v kabině a nasazení „mládeže" domácím pomohla a zásluhou Kratochvíla dvěma brankami otočili skóre. „Mutějovice se po úvodní brance zatáhly do obrany a nám trvalo dost dlouho, než jsme se dostali do potřebného tempa," dodal Kaplan.

„Sedmička" ještě milosrdná

Na otázku, zda zápas v Klíčanech byl pro Lužec opravdu tak špatný, jak ukazuje výsledek, odpověděl jeho trenér Pavel Dohnal: „Ještě horší, výsledek je pro nás ještě milosrdný, v Klíčanech jsme mohli dostat mnohem víc gólů. Domácí jsou fotbalově někde jinde než náš tým. My jsme se dostali jen k náznakům šancí, Uher nastřelil tyč. Za týden hostíme Byšice, a jestli chceme hrát o záchranu, musíme doma nejen bodovat, ale především zlepšit svůj přístup k zápasům."

Místo výhry jen bod

Zápas Ovčár ve Staré Boleslavi přinesl oboustranně hru velmi dobré úrovně, navíc s mimořádným domácím gestem fair play (podrobněji na straně 15). Ovčárský hrající trenér Petr Hyka: „V poli nehrajeme špatně, ale chybí nám lepší střelecká produktivita. O výhře jsme mohli rozhodnout v několika šancích ze závěru zápasu, ale nebyli jsme úspěšní. Zejména příležitost Miřatského, který se objevil v dobrém postavení v pokutovém území, volala po gólu. Soupeř nás nakonec potrestal v poslední minutě, kdy gólově zakončili brejk z levé strany. Bohužel jsme nezvládli ani penalty, a tak místo tří bodů máme pouze jediný."

Marný boj statečných

V sestavě prošpikované absencemi (chybělo šest hráčů z obvyklé základní sestavy) nastoupil Řepín k zápasu v Dolním Bousově. Jedenáctka „hrdinů", kteří nastoupili, však výsledkově rozhodně nezklamala, byť těsná porážka byla do určité míry způsobena množstvím promarněných domácích šancí. „Je to moc špatné," přiznal řepínský kouč Miroslav Babovák. „Ani nevím, zda někdo z marodů bude moci za týden nastoupit. Všechna čest všem, co pod vedením kapitána Dvořáka odvedli na place." Řepínský sekretář Jaroslav Urbánek rovněž chválil svůj oslabený tým. „Ale přišlo mi trochu líto, že zbytek hráčů s námi do Bousova nejel kluky alespoň povzbudit z lavičky, když už sami nemohli nastoupit."

Pět gólů na Podolí

Tým FC Mělník si po Řepínu „pochutnal" na dalším soupeři, tentokrát nadělil „búra" v minulém kole úspěšnému Kostelci. „Z jednoznačné výhry máme radost, dali jsme několik krásných gólů," spokojeně konstatoval mělnický vedoucí Željko Filipovič. „Jen nás mrzí zranění Michala Verneka a Veselého, ale věřím, že budou brzy v pořádku. O příštím víkendu se těšíme na zápas s Ovčáry, které chceme patřičně potrápit." Kostelecký kouč Martin Brabec uznal sílu soupeře. „Mělník byl ve všech směrech lepší, my jsme postrádali několik hráčů. Za týden musíme s Bousovem doma ukázat, že do I. B třídy patříme, a o výhru patřičně zabojovat."

Zárybské úspěšné penalty

Na pohled hezký a oboustranně slušný zápas sehrály Záryby v Bakově. „Začali jsme dobře," potvrdil zárybský trenér Jan Vlček. „Už v 6. minutě usměrnil Šašek hlavou do sítě dlouhý aut Franty Valentina. Kdybychom dali z dalších šancí na 2:0, mohli jsme vyhrát. Bakov však poté vyrovnal a příležitosti se střídaly na obou stranách. V závěru se při domácích šancích navíc vyznamenal gólman Šulc spolu s Janáčkem. Dva body ze hřiště soupeře jsou příjemné."

Vypíšou konkurs na střelce?

V utkání Byšic s neratovickou rezervou se na domácí stadion vrátil dlouholetý trenér Vitany Tomáš Pšenička, ovšem jako kouč soupeře. Domácí totálně prospali celou první půli, a byli tak po zásluze potrestáni mnohem aktivnějšími hosty, kteří však z množství šancí využili jedinou. Po změně stran domácí pochopili, že k úspěchu povede pouze zvýšená aktivita. S velkou vehemencí „bušili na vrata" pozorné obrany hostů, ale v domácím týmu, který zřejmě bude muset vypsat konkurs na střelce, se nenašel nikdo, kdo by dokázal pohotově a zejména přesně zakončit.
Byšice měly navíc smůlu, když jim v 53. minutě po faulu na Dominika Menčla před pokutovým územím sudí Holý neposkytl nabízející se výhodu a necitlivě pískl těsně předtím, než Lauda dopravil míč do sítě. Gól tedy nemohl být uznán, což Byšičtí celkem logicky brali jako křivdu. Zbytek zápasu probíhal v jejich křečovité snaze dát gól, ale o čisté konto Neratovic se postaral především jejich gólman Černý a štěstí, když se po Mrázově nepodařeném odkopu míč otřel o tyč.
„První půli jsme doslova odchodili," přiznal domácí trenér Miroslav Hudec. „Po změně stran jsme se zlepšili, ale nenašli jsme recept na zataženou obrannou hru hostí, kteří bránili v deseti lidech. Za druhý poločas jsme si remízu zasloužili, ale chyběl nám hráč, který by dokázal pohotově zakončit."
Neratovický trenér Tomáš Pšenička: „Utkání bylo spíše taktickou bitvou, při níž jsem mohl využít předcházející zkušenosti z působení v Byšicích. Soupeř si vytvořil několik závarů, které se nám podařilo úspěšně vyřešit. Tři body ze hřiště soupeře jsou dobré a navíc s nulou."

KAREL HORŇÁK