Pro svěřence trenéra Tomáše Staňka nejsou Louny žádným neznámým protivníkem. Přestože s ním v minulé sezoně nehráli, v té předminulé na něj narazili hned třikrát, dvakrát v mistrovském souboji, jednou v poháru. A pokaždé triumfovaly Neratovice.

V podzimní části současné sezony se mužstvu jako nováčkovi daří obstojně. Staronový účastník divize je jedenáctý, zatím získal pět vítězství. Ofenziva Severočechů nastřílela osmnáct branek, což je při pohledu na nižší patra tabulky solidní číslo. Hlavně ale Louny nepatří mezi nejhorší týmy soutěže. A cíl v podobě záchrany je tak v současnosti více než reálný.

„Je to soupeř, který bude hrát agresivně a oproti České Lípě nás čeká mnohem náročnější utkání. I přes veškerou úctu k Lounům jsem ale přesvědčený, že takové zápasy musíme zvládat, pokud se chceme prát o nejvyšší příčky. Co mě však trápí, to jsou neproměněné šance. Když vezmu v potaz stoprocentní příležitosti a góly – to je bída,“ upozorňuje na jeden zásadní problém neratovický kouč Tomáš Staněk.

V BRÁNĚ BUDE OPĚT ŠVEJDA

Branku Neratovic by měl znovu hájit mladý Radim Švejda, který si před týdnem připsal už šestou nulu v sezoně. Pro něho je nedělní soupeř velkou neznámou: „Proti Lounům jsem snad nikdy nehrál, je to pro mě úplně nový tým, o kterém vím minimum. Jsem ale rád, že jsme minulý týden prolomili sérii bez vítězství, proher už bylo moc a pořádně jsem si také oddychl.“

A jak si zatím jednička v bráně pochvaluje své výkony? „V několika zápasech to samozřejmě mohlo být lepší, celkově jsem ale spokojený. S klukama v obraně už si rozumím mnohem víc, a když srovnám začátek sezony a současnost, je vše lepší.“

Neratovice se v Lounech představí v neděli (14.00). V souboji jsou rozhodně favoritem. Oslaví Kozák a spol. deváté vítězství?

Střelci Neratovic v sezoně 2017/2018: 5 – Josef Kozák, 3 – Andrej Ďurinda, Václav Vorasický, Vít Regner, Martin Škarecký, 2 – Lukáš Novák, Jakub Moravec, 1 – Radek Hrdý, Jakub Pajkrt, Marek Barták, David Weiner, Martin Rejman, Radek Šulc.