Domácí se před půldruhou stovkou diváků sice ujali v každém poločase vedení, ale po vyrovnání do šatny a dvou gólech Cempera jako přes kopírák po dlouhém autu zápas těsně prohráli. „Ve druhé půli nám po vedoucím gólu došla šťáva," přiznal kapitán Slovanu Jiří Polák, podle kterého byl zápas spíše bojem a nakopáváním dlouhých míčů. „Bohužel jsme nehráli náš nejlepší fotbal. Odveta však zůstává otevřená," neztrácí víru.

Hosté si výsledek, o kterém rozhodli až v posledních minutách, pochopitelně pochvalují. „Do odvety je to super výsledek," pravil Jan Staněk. „Za stavu 2:1 už jsme stříleli jen my a byli jsme lepší. Domácí měli dvě šance a ty proměnili. Jinak stále jen nakopávali dopředu dlouhé míče."

Až v závěrečných minutách se lámal také úvodní zápas baráže o postup do III. třídy mezi vítězi té nejnižší. Béčko Chvatěrub nakonec pojede do Střezivojic s dvoubrankovým náskokem. Jedinou komplikací pro domácí bylo vyloučení Růžence, jednoho ze dvou „pomocníků" ze soupisky áčka. „Hosté si asi mysleli, že udrží nula nula. Ve druhém poločase jsme ale byli lepší a trpělivou hrou tam v posledních deseti minutách dotlačili dva góly," uvedl trenér Vltavanu Josef Kapalín, podle kterého zápas svou úrovní potvrdil, že v něm nastoupily nejlepší týmy obou skupin. „K odvetě pojedeme s dobrým náskokem," dodal Kapalín s tím, že zatímco výbor oddílu postup do o poznání kvalitnější a náročnější soutěže až tak neřeší, tak hráči se prý shodli, že by si třetí třídu rádi vykopali.

Stejný záměr má ovšem také soupeř z Kokořínska a rozhodně se ho nemíní jen tak vzdát. „Je to stále padesát na padesát. I když Chvatěruby mají silný tým, tak se v domácím prostředí popereme o to, abychom výsledek zvrátili ve svůj prospěch a dali klubu dárek k jeho 55. výročí," věří i nadále v postup trenér Hynek Tříška. Ten také přiznal, že od úvodní neproměněné velké šance svého týmu měli domácí v utkání herně navrch. V závěru pak bohužel pro hosty potrestali také jejich chyby v defenzivních řadách.

O postup do OP: H. Beřkovice – Pšovka B 2:3 (1:1) T. Novák, L. Polák – Cemper 2, Prejsa.

O postup do III. třídy: Chvatěruby B – Střezivojice 2:0 (0:0) Křížek, vlastní, ČK: Růženec (Chv.).

Odvety se hrají v sobotu od 17 hodin na Pšovce a ve Střezivojicích.