Domácí fotbalisté, koučováni internacionálem Janem Bergerem, jenž za Pšovku před časem kopával, dali zkušenějším hostům z Mělníka pořádnou lekci z produktivity.

Začátek utkání ale žádnému překvapení nenasvědčoval. Už v 8. minutě se nadvakrát prosadil Lukáš Krejčík a favorit šel do vedení – 0:1. Pšované pak měli několik slibných příležitostí na zvýšení náskoku, ale jak Šimon, tak Bárta se střelecky neprosadili.

Deset minut před „svačinou“ zaúřadoval hlavní sudí, když odpískal po běžném střetu brankáře Staňka s útočníkem domácích penaltu. Domácí z ní vyrovnali. „Tomuto verdiktu se divili i domácí diváci. Kromě sudího totiž nikdo jiný faul neviděl,“ láteřil sekretář Pšovky Pavel Peroutka.

Hned v úvodu druhého poločasu šli hosté opět do vedení po krásné střele Šimona, který zužitkoval přesnou přihrávku Bárty. Gól měl na kopačce i Grabmüller, ale míč se po jeho střele odrazil od břevna pouze na brankovou čáru.

V 65. minutě vyrobil kousek za půlí minelu Kettner a domácí nabídnutou příležitost využili – 2:2. Na druhé straně svoji příležitost neproměnil Bárta. Závěr Pšovanům vůbec nevyšel. Tři minuty před koncem kapituloval po krásné střele do šibenice Staněk potřetí. O minutu později neuznali sudí Pšovce gól, když před tím viděli ofsajd. Hosté se pak ve snaze vyrovnat vrhli do útoku, ale bezúspěšně. Naopak domácí využili otevřené obrany ke vstřelení čtvrtého gólu. „Zeleneč je dobré mužstvo, kde je jasně vidět rukopis trenéra Bergera. Soupeř nás vyškolil z produktivity, když kromě branek prakticky naši branku neohrozil. Ve druhém poločase navíc domácí přitvrdili, což nám také moc nesedělo,“ hodnotil zápas Pavel Peroutka.

 

Branky Pšovky: 8. L. Krejčík, 48. Šimon. ŽK: 5:2. ČK: 1:0. Rozh.: Zdeněk. Pšovka: Staněk – M. Krejčík – Šesták, Kettner, Olšiak – Pokorný, Bárta, Tomášek, Grabmüller – L. Krejčík, Šimon (86. Drápal)