Hned v páté minutě z první vážnější akce uhodilo. Nejmladší domácí hráč Lovíšek se radoval z prvního gólu za neratovické áčko a hostující trenér Lacina nevěřil, jak mohl skórovat hlavou po vysokém centru z trestného kopu z poloviny hřiště.

Hostující obrana v neděli evidentně nebyla ve své kůži a po chvíli se pro změnu Maleňák řítil z poloviny hřiště sám na berounského brankáře, který ale hosty podržel.

„Proč nechcete dát gól!“ křičel už na své hráče trenér Kafka poté, co zakončení ve slibné možnosti špatně vyřešil i Kozák. Ten si ale střihnul ve 23. minutě úspěšný reparát. Hostující obrana znovu neodvrátila celkem jednoduchý míč a hbitý domácí útočník bez problémů zavěsil.

Domácí byli před brankou soupeře nadále nebezpeční, takže nepřekvapilo, když trenér Lacina sáhl ještě v prvním poločase do sestavy.

Až poté hosté hru opticky vyrovnali, kromě několika centrů ze standardních situací ale nevymysleli vůbec nic. A stejné platilo i ve druhém poločase. Jedinou jejich vážnější možností v celém utkání byla hlavička, která ale minula cíl.

Domácí se aktivní hrou snažili výsledek nejen udržet, ale případně i navýšit. Dobré šance k tomu přišly zejména v závěrečné dvacetiminutovce a u všech byl střídající Palanský.

Nejdříve připravil slibnou palebnou pozici pro Žežulku, který ale bránu minul, a pak na hranici šestnáctky nenašel správnou skulinu pro míč za už překonaným brankářem Hejcmanem.

Jak hosté zápas začali, tak také skončili – kiksem vzadu. V 87. minutě špatně odkopli míč od vlastní brány a Palanský se přece jen gólu dočkal.

„Po dlouhé době jsme konečně doma vyhráli velkým rozdílem. Skóre mohlo být klidně i dvojnásobné, ale nedávali jsme jednoznačné brankové příležitosti. Hosté měli pouze jednu šanci, jinak jsme je k ničemu nepustili. Naladili jsme se na vítěznou vlnu, která, doufejme, potrvá,“ těšil se z vítězství trenér Kafka.

Neratovice – Beroun 3:0 (2:0)
Branky:
5. Lovíšek, 23. Kozák, 87. Palanský. Rozhodčí: Voldán. ŽK: Horel, Novák. Diváci: 100. Neratovice: Prokeš – Zeman, Jína, Pajkrt, Müller (88. Stanislav) – Lovíšek (68. Palanský), Žežulka, Drahorád (75. Máca), Pazdera – Kozák, Maleňák.