Vstup do soutěže měla Pšovka výborný – ze čtyř prvních zápasů sezony vytěžila hned deset bodů. Po celý podzim tým trenéra Libora Tomáška hrál slušně. Větších bodových ztrát se hráči ze soutoku vyvarovali, dařilo se jim více na venkovních hřištích.

„Podzim probíhal podle mých představ. Důležité bylo, že jsme posbírali nějaké body a uklidnili se. Hráči podávali stabilní výkony, s první částí sezony jsem spokojený,“ popsal úvodní fázi ročníku ze svého pohledu Libor Tomášek, kouč Pšovky.

KONEC KLIDU A ZAČÁTEK BÍDY

V novém roce už to ale Mělníku tak dobře nešlo, výsledky měl jako na houpačce. Jednou mančaft porazil favorita, poté padl s outsiderem. Když už to zkrátka vypadalo, že se od nějaké cenné výhry parta kolem střelce Jiřího Chytila odrazí, přišel znovu pád. Venku se Pšovka často prezentovala divokým a v obraně děravým výkonem. Ve Velimi klub schytal sedmičku, v Klíčanech vybouchl 1:6.

Vedení muselo několikrát výrazně zasáhnout do sestavy, což se na sehranosti kádru samozřejmě podepsalo. V zápasech často chyběl i moment překvapení či šikovný nápad, kterým by se dala přelstít obrana soupeře. Pšovce se jednoduše nevedlo a mohla jen děkovat bohu za získané body z podzimu.

„Všem hráčům chcete dát příležitost, ale kvalita některých skutečně neodpovídala A-třídě. Byla spíše na úrovni okresního přeboru. Neustálé vynucené změny se zákonitě podepsaly na výsledcích, nemáme třeba šestnáct hráčů, kteří z fleku mohou hrát tuto soutěž,“ hledal příčiny jarních neúspěchů Tomášek.

Ani pro lodivoda Pšovky to nebyla jednoduchá sezona. Hlavní cíl ale byl splněn a od toho se může Mělník jen odrazit k lepším zítřkům. Od podzimu musí mužstvo zabrat, jinak se ho budou týkat starosti se záchranou.

Statistiky Pšovky v sezoně 2016/2017

  • Umístění v tabulce: 11.
  • Skóre: 55:67
  • Nejvyšší výhra: 2:7 (Sokoleč – Pšovka Mělník, podzim) 
  • Nejvyšší prohra: 1:7 (Velim – Pšovka Mělník, jaro)
  • Nejvíce minut na hřišti: Jiří Chytil – 2735 minut 
  • Počet žlutých karet: 49 (Marián Krejčík – 11)
  • Počet červených karet: 3 (Daniel Grabmüller – 2, Miloš Mrvík)
  • Počet vychytaných nul: 3
  • Nejvyšší domácí návštěva: 150 (Pšovka – Záryby, Pšovka – Horky, Pšovka, Čelákovice) 
  • Nejlepší střelci: 11 - Jiří Chytil, 10 – Jakub Pokorný, 7 – Radim Dvorný.

Hodnocení Deníku: Dobrý fotbal v některých utkáních vystřídala nulová snaha směrem dopředu, mužstvo několikrát pohořelo i v obraně. Často se nemohlo opřít ani o svého brankáře. Povedený zápas Pšovka sehrála s Polepy, favorita doma porazila. Byl to bohužel jeden z mála příjemných okamžiků jara.

Známka Deníku (jako ve škole): 4

Od středy v tištěném vydání Mělnického deníku: Jak dopadl v okresních soutěžích váš oblíbený mančaft? Které mužstvo bylo nejtrestanější a kdo ovládl tabulku střelců? Podrobné statistiky od přeboru až po čtvrtou třídu už brzy ve vašem Deníku!