Zápas nakonec skončil 0:0. A byli to překvapivě domácí, kdo byl za bezbrankovou plichtu a první bodový zisk do tabulky rád.

Hosté vzhledem k průběhu zápasu dva ztratili. A to i s ohledem na to, že domácí zahodili v závěru poločasu penaltu.

Druhá část totiž vyzněla jasně pro hosty. Domácí byli pod tlakem a jen střelecká nemohoucnost Neratovic a skvělé zákroky českobrodského brankáře Doubka je zachránily od porážky.

Domácí také nebudouv dobrém vzpomínat na rozhodčího. Před přestávkou se dvakrát dožadovali odpískání pokutového kopu, na což doplatil odchodem ze střídačky trenér Poupa, teprve třetí zákrok v pořadí rozhodčí posoudil jako nedovolený, ale Kulvajt si s penaltou neporadil a trefil jen tyč.

Na hostující straně by se našlo podobných smolařů hned několik. „Šancí jsme měli na osm gólů, kdyby to bylo už v poločase tři nula pro nás, tak se nemohl nikdo divit. Co jsme nedali, to se nevidí,“ líčil po utkání jeden z nich Pavel Nezbeda.

„Dát penaltu, možná se utkání vyvíjelo jinak, tento moment asi rozhodnul. Druhý poločas jsme byli pod velkým tlakem, minimálně ve třech případech nás zachránil Doubek,“ připustil trenér Českého Brodu Ladislav Poupa.

Podle hostujícího Jiřího Kafky se zápas proměnil v souboj neproduktivity jehohráčů s domácím brankářem. „Již během prvního poločasu jsme měli takových šest šancí, ze kterých se mohou dávat branky. Druhý poločas to už byly vyložené šance, jen míč dostat do branky, to se nám ale nepodařilo. Do každého utkání jdeme s tím, že chceme vyhrát, po tom dnešním jsem s výsledkem nespokojený,“ řekl.

Český Brod – Neratovice 0:0
Rozhodčí:
Čermoch. ŽK: 2:1. Diváci: 100. Neratovice: Prokeš – Kadlec, Stanislav, Gazdík, Müller – Kozák, Pazdera, Maleňák, Pajkrt (60. Jína) – Nezbeda, Palanský.

(mk, lk)