K víkendovému vzpomínání na fotbalistu Miloše Hálu, tragicky zemřelého v brankářském dresu mužstva Dřís, patřil letos už potřetí turnaj v malé kopané.

Po deštivém sobotním ránu se počasí umoudřilo a turnaj se odehrál za příznivých fotbalových podmínek. Úvodní zápasy ve skupinách určily čtvrtfinálové dvojice. Do tuhého tedy šlo až v neděli.

V prvním semifinále se utkaly Záryby a Polerady. Obhájci prvenství z předešlých dvou ročníků Zárybští sice vyrovnali v závěrečných vteřinách na 1:1. Poleradští si ale finále vzít nenechali a postoupili po penaltovém rozstřelu.

Ve druhém semifinále se střetly Ovčáry se Křenkem. O postupu domácích do finále rozhodl dvěma góly ve druhém poločase Boban Mareček.

Zárybští si částečně spravili chuť vítězstvím 4:0 nad Ovčáry. Po dvou brankách Mikšovského a jedné Hallika a Schütze získali konečné třetí místo.

Finálový zápas o putovní pohár mezi Křenkem a Polerady rozhodl opět Boban Mareček, který si s pěti góly zajistil titul nejlepšího střelce turnaje. Nejlepším hráčem byl vyhlášen poleradský David Šalda a nejlepším brankářem domácí Petr Borovič.

Závěrečného ceremoniálu se zúčastnil vedle rodičů Miloše Hály a starosty obce také Marek Matějovský. Fotbalista pražské Sparty, který dělal své první fotbalové krůčky v nedaleké Staré Boleslavi, předal nejlepším mužstvům poháry a vítězům ze Křenku svůj dres s podpisy hráčů Sparty.

Vzpomínka na Miloše Hálu se velice vydařila i přispěním početné účasti diváků.

JAROSLAV NOVÁK