Trenér Tomáš Staněk měl před soubojem s Úvaly hodně zamotanou hlavu, díky zraněním a především nemocem postrádal několik svých hráčů. Ani soupeř z Úval nepřijel v kompletním složení a tomu odpovídala z obou stran i předvedená hra, která byla místy hodně vlažná. „Je pravda, že utkání kvalitu postrádalo, bylo spíše o bojovnosti a divácky skutečně moc atraktivní nebylo,“ uznal po zápase Karel Linhart, sportovní manažer Úval.

V zápase chudém na šance byly Neratovice tím týmem, který se snažil hrát a něco vymyslet, narážel ale na hodně zabetonovanou defenzivu hostů, kteří byli směrem do útoku téměř nuloví. Gólman Švejda mohl místo sebe klidně postavit kužel a vyšlo by to de facto nastejno. Úvaly měly za celých devadesát minut jedinou nebezpečnější střelu, se kterou si navíc Švejda s přehledem poradil. 

To úvalský Michalek měl před svojí svatyní o něco více práce, ani on ale nemusel čelit vyložené gólové situaci a tak se sto padesát diváků dočkala gólů až v následujícím penaltovém rozstřelu. Do něj šly Neratovice s náhradním brankářem Pospíšilem a desítky vyšly lépe hostům, kteří si z Neratovic odvezli dva body.

„Soupeř především bránil. Prostě to zavřel a my jsme se před branku dostávali hodně těžce. Měli jsme sice nějaké náznaky šancí, byli asi i lepším týmem, ale nebylo nám to nic platné,“ litoval neratovický kouč Tomáš Staněk.

Tým kolem kapitána Josefa Kozáka byl nucen díky třetí ztrátě v řadě opustit první místo v tabulce, které teď patří Velvarům. Za týden se Neratovice utkají s Hostouní.

„To nejhorší bychom měli mít v rámci nemocí a celkových absencí za sebou a snad už nás čeká konečně pozitivní týden,“ říká na závěr Tomáš Staněk.

Neratovice – Úvaly 0:1 np. ŽK: 2:2. Rozhodčí: Smat – Melničuk, Hányš. Diváci: 150. Penalty: 3:4.
Neratovice: Švejda (90. Pospíšil) – Šulc, Chlumecký, Pajkrt, Vorasický – Barták (63. Weiner), Novák, Tláskal, Moravec (59. Zeman) – Kozák, Hrdý (81. Šťovíček).