Hosté litovali zejména dvou možností ze závěrečné dvacetiminutovky utkání, na druhé straně je ale ve stejné době podržela i tyč Šídlovy branky.

„Novák, který byl už jen před brankářem, zakončil vedle a v závěru po dorážce Pochmana zastoupil domácího brankáře obránce,“ popsal největší možnosti svého týmu trenér hostí Václav Havel.

Až do té doby se podle jeho slov hrálo především od jednoho vápna ke druhému a do šestnáctek občas přiletěl centr. „Je to pro nás ztráta, protože jsme měli na výhru. Soupeř byl navíc oslabený,“ připomněl Václav Havel absenci dvou vykartovaných hráčů, která udělala vrásky jeho domácímu protějšku.

„Kádr tolik široký nemáme, zvlášť co se týče hráčů dopředu, tudíž jsme hráli na tři útočníky. Moc úspěchu to ale nepřineslo,“ hlesl Radim Truksa.

„Přečkali jsme hodně standardních situací. Dopředu jsme se nedokázali moc prosadit. Měli jsme pouze jednu velkou šanci, která skončila na tyči, a jednu pološanci, kterou vyřešil špatně Kozel. Na druhé straně soupeř ze hry nehrozil. Vzhledem k průběhu utkání si myslím, že více než bod jsme vydolovat nemohli,“ dodal k utkání kutnohorský trenér.

Kutná Hora – Libiš 0:0
Rozhodčí:
Nehasil. ŽK: 2:1. Diváci: 95. Libiš: Šídlo – Trojan – Hubáček, Zuskin – Gondek (78. Máj), Novák, Janík, Špička – Pochman – Mansfeld (46. Hadraba), Jirásek.

MICHAL PAVLÍK, LUBOŠ KURZWEIL