Bez čtyř hráčů základní sestavy odcestovalo mužstvo Fenixu Neratovice do Náchoda ke 13. a 14. kolu základní části celostátní ligy futsalu – sálové kopané. Soupeři byli kvalitativně rozdílní, čemuž odpovídaly i konečné výsledky. Fenix se vzpamatoval z úvodního debaklu 0:6 od čtvrté Bělovsi. Po nejtěsnější výhře nad osmou Jilemnicí si připsal další tři veledůležité body a zůstal v tabulce na pátém místě.


V prvním utkání s Bělovsí se Fenixu nepovedl začátek a dal si prakticky vlastní gól. Brankář Žďárský namazal protihráči a soupeř vedl. S přibývajícím časem domácí roztočili kvalitní kolotoč a vyšlo jim téměř vše, na co sáhli. Neratovickým se nedařila kombinace, přechod do útoku byl nulový a hlavně bez zakončení. Výsledek hovoří za vše a byl naprosto spravedlivý.


Ke druhému utkání s Jilemnicí nastoupil v brance uzdravený Dvořák a mužstvo si opět začalo věřit, hlavně díky jeho spolehlivým zákrokům ze začátku zápasu. Fenix byl v tu chvíli po prvním utkání jako noc a den. Soupeře nepouštěl do nacvičené kombinační hry a sám se tlačil před branku a do zakončení. Utkání bylo hlavně o brankářské kvalitě, a ta byla na straně Fenixu. Tři minuty před koncem vstřelil vítězný gól Langmajer, který byl po utkání vyhlášen nejlepším hráčem.


B

ěloves – Fenix 6:0 (5:0), Jilemnice – Fenix 0:1 (0:0, b: Langmajer).
Fenix: Žďárský, Dvořák – Wolf, Stanislav, Cífka, Brabec – Vítovec, Novák, Langmajer. Trenéři: Šára, Brabec.