Také oni totiž mají své problémy, především ty se sestavou trápí jejich trenéra Jiřího Kabyla aktuálně asi nejvíc. „Od zápasu s Neratovicemi máme mimo hru Jiráska, který má asi poškozený meniskus. Můj mladej byl na dalším vyšetření a taky nevypadá dobře," vyjmenoval kouč nejpalčivější ztráty posledních týdnů. „Na problémy se sestavou se nikdy nechci vymlouvat, ale teď máme tolik hráčů mimo, že prakticky bude hrát, kdo má nohy."

Více optimismu nelijí hostům do krve ani dosavadní výsledky soupeře. „Oni zase tak špatná utkání nehráli. Mají poměrně mladý tým a určitě nejsou na nula bodů. Ale nedávají góly a dostávají. V divizi, když nedáte šanci, tak jste za to biti," ví Jiří Kabyl, o čem mluví. Právě proměňování šancí je zatím největší libišskou bolestí, za kterou už nejednou zaplatila. Naposledy v domácím duelu s Žatcem, proti kterému horkotěžko zachraňovala bod. „Samozřejmě jsme mohli udělat lepší výsledky. Dostaneme hloupý gól, což se může stát, ale i když si vypracujeme více šancí než soupeř, tak je nedáváme."

I přes všechny trable v Libiši věří, že podzimní remízové prokletí konečně zlomí. „Chceme vyhrát, ale nemyslím si, že když je soupeř bez bodů, že by nic neuměl," nečeká snadnou práci trenér Sokola. Sobotní utkání má na stadionu U Hájku výkop v 10.15.

Neratovičtí čekají posily z Varnsdorfu

Mezi Libiší a posledními Čelákovicemi je v tabulce pouze Vilémov. A právě tým z Děčínska bude nedělním hostem na stadionu v Neratovicích. Domácí se budou snažit protáhnout svou sérii bez porážky už na šest kol. „Je to sice tým ze tabulky, kam ale určitě nepatří. Vzhledem k tomu, že jsou farmou Varnsdorfu, a ten hraje v Opavě už v sobotu, tak počítáme s tím, že k nám přijedou notně posílení," nečeká snadný zápas ani neratovický trenér Jiří Kafka, který může po dlouhé době vybírat základní jedenáctku z kompletního kádru. Utkání začíná úderem nedělní 16. hodiny.