Brandýs/Boleslav - Neratovice/Byškovice 1:2

Překvapivé, ale velice cenné a zasloužené vítězství si odvezl nováček krajského přeboru Neratovice/Byškovice z nedalekého Brandýsa nad Labem, jenž se před sezonou sloučil se Starou Boleslaví.

V úvodu utkání začali domácí zostra a vytvořili si dvě dobré pološance. Hosté ale hru brzy vyrovnali a postupně získávali aktivitu. Gól nenechal na sebe dlouho čekat. Nezbeda vybojoval míč, jeho následný centr přesně našel hlavu Maleňáka, který s přehledem otevřel skóre utkání – 0:1.

Pět minut před půlí ale hosté ztratili na půlce zbytečně míč a z rychlého protiútoku nadvakrát vyrovnal domácí Petýrek – 1:1.

V úvodu druhé půle zaskočili Neratovičtí domácí hráče aktivní hrou a zatlačili je do defenzívy. Velkou šanci měl Nezbeda, ale nedal. Gól tak přišel až v 65. minutě. To si na Mácův rohový kop nejvýše vyskočil Palanský a hlavou mířil přesně k pravé tyči – 1:2.

Domácí pak ve snaze vyrovnat přidali a měli navrch. Do hostujícího vápna létal jeden centrovaný míč za druhým, ale brankář Černý si s nimi s přehledem poradil a prokázal, že je pro mužstvo oporou. V závěru utkání už byli Neratovičtí opět pány na hřišti a hru, která se odehrávala daleko od jejich branky, už s přehledem kontrolovali.

Branky: 40. Petýrek - 26. Maleňák, 65. Palanský.

ŽK:
2:3. Poločas: 1:1.

Neratovice: Černý – Müller, Mráz, Moravec, Vokáček – Máca, Žežulka (86. Doubek), Maleňák, Kulatka (46. Jakub Pajkrt) – Nezbeda, Žák (46. Palanský).
Jiří Kafka (trenér Neratovic): „Domácí měli v prvních patnácti minutách více ze hry, ale pak jsme začali prosazovat my. Do druhé půle jsme vstoupili aktivněji a po zásluze dali vítězný gól. V závěru jsme už hru měli pod kontrolou a soupeře jsme k ničemu vážnějšímu nepustili“.

JAROMÍR HEJNA