Právě na diváckou podporu v utkání, které by mělo patřit k ozdobám čtrnáctého kola nejvyšší soutěže, chtějí domácí fotbalisté hodně spoléhat. „Věřím, že i lidé se na zápas těší a přijdou nás v co největším počtu podpořit," nechal se slyšet třeba Jan Chramosta. Se sedmi góly nejlepší střelec mužstva, pro kterého půjde o zápas proti svému dřívějšímu týmu, nezůstal pouze u slov. Spolu s ostatními členy mužstva i trenérem Kalvodou v týdnu vyrazil přímo mezi fanoušky do jednoho z obchodních center.

Aby příznivci nenechali modrobílé v důležité bitvě na holičkách, si během úspěšné podpisové akce přál také brankář Jakub Diviš. „Myslím, že to bude jeden z nejlepších zápasů podzimní sezony," je přesvědčený. „Každý fanoušek bude potřeba, je to vždy ten dvanáctý hráč. Když nás ženou dopředu, tak se hraje úplně jinak. Tímhle bych je chtěl pozvat, aby nám přišli pomoct, abychom to zvládli za tři body."

Ty by se Boleslavi náramně hodily. Vždy ještě před třemi koly, ve kterých Středočeši uhráli pouhý bod, to byli právě oni, kdo měl nad obhájcem titulu v tabulce navrch. Nyní ovšem na suveréna šest bodů ztrácejí. „Po nepovedených zápasech doma s Brnem i Zlínem a v Jihlavě máme na nápravu zbývající tři podzimní utkání," zmínil trenér Leoš Kalvoda, že střetnutí proti úřadujícímu mistrovi a momentálnímu ligovému lídrovi je první příležitostí. „I když cesta za výhrou nebude snadná, musíme za ní odhodlaně a sebevědomě jít," dodal trenér.

Bude u toho vyprodané hlediště?

I když ligové návštěvy jsou v Mladé Boleslavi vyšší než úterních 1763, vyprodaný nebyl pětitisícový stánek v aktuální sezoně ještě ani jednou. Naposledy se tak stalo na jaře proti Slavii. Nejblíže k tomu měl hned úvodní zápas podzimu s Libercem (4177), v zatím posledním proti Zlínu, hrajícímu rovněž o čelo tabulky, ovšem přišlo už jen 2410 platících. Průměr 3305 je šestým nejnižším v lize. O kolik se v sobotu zvedne? Utkání začíná v 15 hodin.