Proti soupeři, z jehož hřiště na podzim přivezli zatím poslední venkovní výhru za tři body, to byla jarní domácí klasika Libiše. Jako první se totiž v utkání trefili hosté.

Na konci precizní kombinace dorážel zblízka nejlepší střelec mužstva Petr Hájek. Dnes zkušený útočník tak oslavil návrat na hřiště, kde na podzim 2006 těsně po dorosteneckém věku hostoval z pražské Sparty.

Domácí ale na rozdíl od duelu s Berounem přispěchali s odpovědí. K vyrovnání zavelel Vladimír Stibora, který na pětadvaceti metrech od brány napřáhl a poslal míč nechytatelně k tyči.

Po dvou minutách už Marek Malák skákal salto na oslavu obratu. Chvíli předtím nebojácnou hlavičkou zakončil přečíslení domácích do rozhozené obrany.
Vítězný byl ovšem až jubilejní šedesátý gól Libiše v ročníku (víc nemá žádný tým). Jeho autorem byl Vojtech Turek, lob z levačky slovenského futsalového reprezentanta z úhlu zapadl přesně na zadní tyč.

„Byl záměr to takhle kopnout, ale měl jsem trochu štěstí,“ hlásila jednadvacetiletá zimní posila. „Dostal jsem krásnou přihrávku do běhu, viděl jsem, že brankář je dost vysoko na přední tyči a někde vzadu se nachází nás útočník. Dával jsem to na zadní tyč a nakonec to skončilo v bráně,“ popsal svou třetí jarní trefu.

Za pojistku byli svěřenci trenéra Zdeňka Šenkeříka nakonec rádi. Poslední slovo v gólově úrodném druhém poločase měl s vypršením hrací doby hostující Musil pálící zblízka po standardní situaci.

Víc toho hosté nestihli. Libiš si tak pátou jarní výhru (všechny doma a po nejtěsnějším výsledku) zvedla náladu po předešlých nezdarech. „Měsíc jsme nevyhráli, takže nálada v kabině nebyla až tak dobrá,“ přiznal Vojtech Turek a navázal: „Nedaří se nám proměňovat šance. Hrajeme pěkný fotbal, který se líbí, ale vepředu jsme neefektivní. Doufám, že nám výhra pomůže a začneme dávat góly a vyhrávat.“

Libiš – Klíčany 3:2 (0:0)

Branky: 67. Stibora, 68. Malák, 81. Turek – 55. Hájek, 90. Musil. Rozhodčí: Kubečka. ŽK: 2:1. Diváci: 120.