Borek má skalp Hořína, Mšeno změnilo špici tabulky

Mělnicko – Teď už není kam couvnout, teď už není nač čekat. Fotbalový okresní přebor má za sebou předposlední kolo v roce 2017. Týmy na špici se snaží zajistit si co nejvýhodnější pozici do jarní fáze, týmy z dolní části tabulky se zase snaží prát o každý bod, který by je přes zimní pauzu alespoň trochu přiblížil ke klidnému odpočinku. A možná i právě proto přinesly sobotní a nedělní boje hned několik překvapení.

14.11.2017

Povedený zápas za sebou mají fotbalisté Horních Počapel, kteří v rámci dalšího kola okresního přeboru porazili Obříství 4:2.Foto: Deník / Jan Pechánek

Jedna z nečekaných výher se zrodila ve Velkém Borku. Slavia si v domácím prostředí vyšlápla na jednoho z nejsilnějších celků soutěže – Hořín porazila 3:0.

Mančaft kolem kapitána Michala Kubišty začal parádně už v první půli, ve dvaadvacáté minutě využil rychlý protiútok povedenou kličkou a úspěšným zakončením Jaroslav Kováč. Domácí i po vstřeleném gólu nepolevili a těsně před přestávkou zvýšil na rozdíl dvou branek po rohovém kopu hlavou Libor Šimral. A když třetí gól přidal ve druhé půli po bezvadné přihrávce střídajícího Vavreka Lukáš Bryslivec, překvapivě bídně hrající Hořín už sílu na zvrat skóre nenašel.

„Pro mě to bylo suverénně nejlepší utkání z celého podzimu, tým šel za výhrou mnohem víc než soupeř. Hráli jsme velmi dobře a kluky musím za pěkný výkon pochválit. Na jedné věci ale musíme zapracovat, často si neumíme poradit s finální fází,“ řekl o zápase i přes jednu výtku navýsost spokojený Zbyněk Štrupl, kouč Velkého Borku.

Slavia se díky výhře posunula už na sedmé místo tabulky, navíc má jedno utkání k dobru.

MŠENO STOUPÁ VZHŮRU

Na úspěšné hodnocení první poloviny sezony si pomalu mohou myslet fotbalisté Mšena. Ti po dlouhé době narušili neohrožené trio nejlepších týmů a dostali se na bronzovou příčku. K té týmu pomohla výhra 3:1 nad Obřístvím, dvěma brankami na sebe znovu upozornil sniper Jiří Guttenberg mladší.

„Zápas jsem bral jako cestu pro povinné body. Soupeři po poločase odstoupil záložník Libor Tichota, a když vám odejde takhle kvalitní hráč, na výkonu to je znát, také jsme s absencí hráčů na začátku sezony bojovali,“ upozornil trenér Mšena Jiří Guttenberg starší.

Úspěšný víkend za sebou mají i hráči Libiše B. Bez tří hráčů stabilní základní jedenáctky porazili Dolní Beřkovice 5:2 a navázali na vítězství s Lobkovicemi.

„Zasloužená výhra na hodně těžkém terénu, kluci souboj pořádně a poctivě odmakali. Předvedli jsme oproti Beřkovicím lepší fotbal, vytvářeli si mnohem více šancí a domácí tým jasně přehrávali. Musíme se teď ale pořádně připravit na Všestudy, protože to je hodně houževnatý protivník,“ střádá už teď plány na další souboj libišský trenér Blahoslav Urbanec.

BITVU REZERV OVLÁDLY ZÁRYBY

Lídr padl! Fotbalisté Pšovky Mělník B po osmi utkáních našli přemožitele, na nejlepší tým soutěže si vyšlápla rezerva Záryb, která Pšovku na svém hřišti porazila 4:1. O překvapivém triumfu domácích rozhodl konec první půle, ve které Záryby vstřelily hned dvě branky v rozmezí dvou minut. Pšovka ztratila všechny body poprvé od 2. září, stále však má jedno utkání k dobru

Okresní přebor, 13. kolo: Dolní Beřkovice – Libiš B 2:5 (13. Štěpánek, 77. Žižka – 41. a 68. Pazdera, 10. Chorvát, 75. Brynda, 83. Matucha), Horní Beřkovice – Vysoká 2:6 (22. Polák, 57. Doležal – 7. a 87. Gabčo, 45. a 52. Prejsa, 61. Rolenc, 78. Pražák), Mšeno – Obříství 3:1 (79. a 89. Guttenberg, 72. Wasyliw – 36. Tichota), Lobkovice – Horní Počaply 2:3 (28. a 78. Ďurinda – 58. a 83. Trutnovský, 41. Trubička), Záryby B – Pšovka Mělník 4:1 (29. Popelka, 43. Blanár, 44. Toman, 78. Mikšovský – 34. Netolický), Všestudy – Kostelec 4:1 (39. a 46. Podivínský, 27. Samek, 56. Hakl – 49. Ploc, ČK: 1:2), Velký Borek – Hořín 3:0 (22. Kováč, 45. Šimral, 75.Bryslivec).

Autor: Jan Pechánek

14.11.2017 VSTUP DO DISKUSE

Ve středu v Deníku: prvňáčci ze ZŠ Tišice a ZŠ Liběchov

Hasičská zbrojnice prochází opravou

Kamion na parkovišti před obchoďákem? Občas se tam objeví

Střední Čechy – Nemilé překvapení čekalo v sobotu řidiče Jindřicha Koukala, když se chtěl s autem zastavit v berounské nákupní zóně u Litavky u dálnice D5. Musel se vyhýbat hned dvěma kamionům, s nimiž se setkal na parkovišti pro osobáky, a to navzdory hned dvěma zákazovým značkám. „Jeden stál přes spoustu parkovacích míst, druhý manévroval s popojížděním sem a tam, protože na dlouhé soupravy parkoviště není zkonstruováno,“ připomněl Koukal. S dodatkem, že dlažba určitě není přizpůsobena ani takhle těžkým vozidlům.

Přepočet středočeských hlasů povede ke změně volebních pravidel

Střední Čechy – Musí se udělat něco pro zlepšení, pokud nechceme přestat tvrdit, že ve volbách své zástupce demokraticky vybírají občané. Takový signál – a to s vysokou naléhavostí – vyslalo v neděli veřejné jednání Nejvyššího správního soudu v Brně (NSS). Ten na základě stížnosti voliče přepočítával preferenční hlasy na kandidátkách ODS v polovině Středočeského kraje – v 915 okrscích ze 625 obcí a měst. Těch má kraj celkem 1144.

KRÁTCE: Nová naučná stezka přivítá první turisty

Mělnicko - Přinášíme vám přehled kulturních událostí v regionu.

Cestu do Prahy zablokoval převrácený kamion

Střední Čechy – Vážné komplikace na příjezdu do hlavního města po dálnici D10 ve směru od Mladé Boleslavi přinesla v dopravní špičce úterního rána dopravní nehoda na sjezdu na Pražský okruh.