Mělnicko / Před závěrečným kolem měl okresní přebor fotbalistů jasno o nejlepším i nejhorším týmu.

Jedinou neznámou bylo obsazení druhého sestupového místa. Spolu s Hořínem nakonec padá i jediný tým, který neměl záchranu ve 26. dějství jen ve vlastní moci – Velký Borek.

Slávisté sice na hřišti Čečelic v poločase o gól vedli, nakonec ale zápas prohráli (4:2). I kdyby se tak nestalo, k záchraně by jim to nepomohlo.

Rovněž ohrožená Pétézetka totiž dokázala v souběžně hraném utkání vyprovodit Dolní Beřkovice porážkou 4:0.

Domácím šlo o hodně a dobře věděli, že v případě prohry a vítězství Velkého Borku po 35 letech sestupí do třetí třídy. K utkání přistoupili zodpovědně a vytvářeli si slibné příležitosti.

Hosty načal Brabec a do poločasu dorážel do prázdné branky na slibných 2:0 Mazanec. Ve druhé části zkompletoval Brabec hattrick. Hosté poté ještě při pokutovém kopu nechali vyniknou domácího brankaře Špačka a Nelahozeves si mohla vydechnout. Uchránila svou účast v okresním přeboru i pro příští sezonu.

Symbolicky na hřišti svého nejbližšího pronásledovatele zakončil sezonu nový přeborník okresu. Zápas Záryb s Tišicemi ale postrádal zejména ze strany hostů potřebnou jiskru. I proto oslabený domácí celek jako vůbec jediný v soutěži pokořil Tišické i ve druhém vzájemném zápase, tentokrát 2:0.

Po závěrečném hvizdu sudího domácí příznivci odměnili své hráče skandováním: mistři, mistři!

Není přitom vyloučeno, že do kraje postoupí oba celky, tak jako loni Mšeno a Řepín.

O nic než vítězný závěr soutěže nešlo ani v zápase Veltrus s Libiší B. Tempo udávali hosté, kteří měli lepší pohyb i větší chuť zahrát si fotbal.

Vítězství 1:3 jim usnadnila také zdecimovaná sestava Veltrus. Ty dohrávaly posledních patnáct respektive deset minut v devíti. Dva zraněné hráče totiž neměl z prázdné lavičky kdo nahradit. Libiš přesto zvítězila naprosto zaslouženě.

Až na poslední možný pokus přišli o jarní neporazitelnost Byšice. Jindy pevná obrana tentokrát inkasovala na hřišti kralupské Čechii čtyřikrát (4:1). Přesto se hosté jeví jako jeden z největších favoritů nového ročníku. Ten odstartuje za pouhé dva měsíce – předposlední víkend v srpnu.