O víkendu se na stadionu borecké Slavie uskutečnil již 28. ročník tradičního Memoriálu Antonína Joury. Prvenství si stejně jako v posledních dvou letech připsalo mužstvo domácích.

V úvodním hracím dni si Vysoká poradila na penalty s Kly a Velký Borek s Cítovem. Druhý den bylo na programu finále a zápas o třetí místo. Právě v souboji poražených semifinalistů skóre otevřel kelský Demeter. Za Cítov srovnal z penalty Hatina. Ještě do přestávky vrátil Klům vedení po pěkné individuální akci Morávek. Ve druhém dějství vyrovnával opět Hatina. Následný penaltový rozstřel přisoudil třetí místo Cítovu.

Poté přišlo na řadu dlouho očekávané finále. Vysoká se po nepříliš záživné první půli ujala vedení gólem T. Skopky. Tentýž hráč po změně stran zvýšil už na 2:0. Domácím se však povedl dokonalý obrat. Nejprve na rozdíl jedné branky snížil T. Krajník. Poté šťastnou trefou srovnal M. Mihalík a následně si centr Vavřiny srazil do vlastní sítě M. Skopka. V infarktovém závěru měli nakonec poslední slovo hosté, když tři minuty před koncem dokázal Pešan zužitkovat přesný pas R. Finkouse. O celkovém vítězi se rozhodlo až v páté sérii pokutových kopů. Hostující Zárybnický pouze orazítkoval břevno a posléze borecký Dvořák ranou pod víko odstartoval domácí radost. Borečtí tak na svém memoriálu zvítězili potřetí v řadě a stejně jako vloni až na pokutové kopy.

Ocenění:

Nejlepší hráč: Hatina Petr (Cítov).
Nejlepší brankář: Brož David (Kly).
Nejlepší střelec: Skopka Tomáš (Vysoká) – 3 branky.
Zvláštní cena: Doležal Jiří (V. Borek).

Výsledky:

Semifinále:

Vysoká – Kly 1:1 (5:4 pen.)
Branky: T. Skopka – Lajn.

Velký Borek – Cítov 3:2
Branky: P. Dvořák, T. Krajník, Doležal – Kříž, Vavrek.

O 3. místo:

Cítov – Kly 2:2 (5:4 pen.)
Branky: Hatina 2 – Demeter, Morávek.

Finále:

V. Borek – Vysoká 3:3 (5:4 pen.)
Branky: T. Krajník, M. Mihalík, vlastní – T. Skopka 2, Pešan.

MARTIN BOUŠKA