V týmu starších žáků došlo před novým soutěžním ročníkem 2008/09 k několika zásadním změnám.

Na místě trenéra vystřídal Jiřího Vavřinu, který vytáhl svou cílevědomou prací tým až do špičky A třídy, Luboš Randák, jenž vedl v předchozích sezónach tým mladších žáků. S tím souvisí i velká obměna kádru, neboť osm hráčů ze základní sestavy přešlo do dorostenecké kategorie nebo ukončilo hostování ve Velkém Borku.

Naopak z mladších žáků přišlo 11 hráčů a nově se podařilo dotáhnout hostování Pavla Štrombacha z Řepína, který by měl být jednou z vůdčích osobností nově se tvořícího týmu. Dohromady má současný kádr 19 hráčů.

Z výše napsaných řádků je více než jasné, že hlavním úkolem nového trenéra v letní přípravě bude především vyladit herní projev mužstva. I proto se o letošních prázdniních začalo s přípravou již 23. července.

První část přípravného bloku byla zaměřena na fyzickou kondici a proložena dvěma přípravnými zápasy s týmy z vyšších soutěží FK Pšovka (prohra 2:1) a mladšími žáky FK Neratovice (výhra 8:1), kdy kluci nastupovali přímo z tréninku. Především proti Pšovce to bylo na herním projevu znát. Další částí přípravy bylo soustředění, které proběhlo minulý týden.

„Hráči stanovali přímo v areálu našeho klubu. Musím vyzdvihnout přístup všech chlapců, kteří se soustředění zúčastnili. Ač je každý den čekal třífázový trénink, všichni se snažili odevzdávat maximum a celá akce probíhala ve velmi dobré atmosféře. Rád bych chtěl poděkoval i našemu správci panu Čapkovi za vzorně připravené zázemí a paní Nesládkové, která nám zajistila skvělou stravu, kterou si chlapci nemohli vynachválit. V následujících trénincích se budeme již věnovat především herní přípravě. Vše bude zpestřeno přípravnými zápasy se silnými soupeři z Nymburka a Lysé nad Labem,“ shrnul trenér Randák.

Soutěž začínají Borečtí 3.září s Benátkami a cíle v novém ročníku budou nemalé. „Především chceme potrápit favority soutěže a poprat se s nimi o postup, neméně důležité bude připravit některé chlapce na přechod do dorostenecké kategorie. Určitě bych rád dal šanci i těm nejmladším hráčům v kádru, aby měli možnost se postupně zlepšovat,“ uzavřel Randák.