Vstup do soutěže se ale vůbec nepovedl. Kouč zkoušel hráče každý zápas na jiném postu. O tom, že to nebylo to pravé, svědčily pouhé dva body z šesti zápasů za remízy s béčky Vysoké a Neratovic.

„Po tak hrozném úvodu jsme odvolali trenéra. Nedávali jsme mu vinu za dosavadní výsledky. Spíš jsme mu nechtěli dělat ostudu. Vrátili jsme se na svá místa a k osvědčenému rozestavení. Jak se ukázalo, byla to dobrá volba. Od té doby jsme neprohráli a vylepšili si bilanci o čtyři výhry a tři remízy,“ říká k přezimování na pěkném devátém místě Martin Eder, jeden z nejzkušenějších hráčů.

Tým nasbíral nejvíce remíz, nedává příliš gólů, ale naopak jich moc nedostává. „Útok je naše slabina,“ přiznávají Mělničtí a vědí, že je třeba zlepšit i výsledky na domácí půdě. V útulném areálu v Hoříně Botafogo porazilo pouze poslední Tišice B a se štěstím Liběchov. FC Mělník, Kostelec a Všetaty odvezly všechny body.

Zato venku se dařilo nadprůměr. Deset a více bodů na hřištích soupeřů získal už jen Mělník a Liběchov. Na jaře by v Botafogu chtěli navázat na dosavadní výkony, překročit hranici 30 bodů a vyhnout se bojům o záchranu. „Na jaře to bude hodně zajímavé. Od 4. do 10. místa je bodový rozdíl pouhých pět bodů. Skupina A je letos hodě vyrovnaná. O postupu je rozhodnuto, ovšem o tom, kdo spadne, to bude ještě tuhý boj,“ odhaduje M. Eder.