„Chtěli bychom tu získat nějaký bod,“ tvrdil před zápasem branovský trenér Jiří Týče, „dosud máme jediný za plichtu s Lidicemi. Potýkáme se i se zdravotními problémy.“

„Nevím,“ odpovídal staronový kouč domácích a šéf klubu Vladimír Tauchman na otázku, s čím jde jeho celek do souboje s Branovem, „soupeře neznáme, je mimo náš rajón. Přesto bychom chtěli tři body.“

Do zápasu vstoupili lépe hosté, kteří z umně postavené obranné „chobotnice“ vyráželi ke smrtícím brejkům. Už ve 14. minutě napřáhl k pěkné střele hostující Hanzl, ale Prislupský se nenechal překvapit a míč vytáhl na roh. O šest minut později byl Hanzl při chuti znovu, ale tentokrát mířil vedle.

Lužečtí působili dost zakřiknutě, vůbec se jim nedařily přihrávky, a tak nebylo divu, že se v průběhu první půle prakticky vůbec nedostali k zakončení.

Naopak „uhodilo“ na druhé straně. Ve 24. minutě zatočil Erben míč přímo z rohového kopu tak umně, že ten skončil k překvapení všech za zády Prislupského.

Na obrat domácího celku mohl zavelet s velkou chutí hrající Miklušák, ale z „loženky“ kolem penaltového puntíku pálil nad branovskou branku.

Po přestávce se zdálo, že Lužec přece jen nabere dech. Hned čtyři minuty po poločase napodobil David Tauchman Erbena a opět přímo z rohového kopu překvapil Bartyzala.

Domácí euforie však netrvala dlouho. Důrazný Sklenička si v souboji vybojoval míč a podruhé poslal Branov do vedení.

Lužec vypadl z role a přes snahu všech domácích hráčů vyrovnání stále nepřicházelo. Také proto, že lužecké fotbalisty naprosto opustil klid a přesnost ve střelbě při několika dobrých příležitostech.

Naopak Branov mohl v závěru ztrestat další chyby domácích. Už v nastaveném čase dali hosté třetí gól, ale radost jim zkazil zdvižený praporek asistenta, který signalizoval ofsajd.

Lužeckému trenérovi Tauchmanovi nebylo po zápase vůbec do řeči, a tak byl velmi stručný: „Jsem velmi zklamán přístupem celého týmu od první minuty. Nemám k tomu víc slov.“

Jeho branovský kolega Týče naopak zářil spokojeností: „Pro nás to jsou zlaté body, ale nebylo to jednoduché. Soupeř měl více zkušených hráčů, ale nám přálo i štěstí.“

Lužec – Branov 1:2 (0:1)
Branky:
49. D. Tauchman – 24. Erben, 62. Sklenička. Rozhodčí: Kuka. ŽK: Šára – Hanzl, Sklenička. Lužec: Prislupský – Stejskal, Šára, M. Kučaba, Špánek – Uher, D. Tauchman, M. Tauchman, J. Kučaba (68. Roučka) – Levý (81. Velický), Miklušák. Branov: Bartyzal – Šika, Opl, Kuchař, Jirásek (62. Horn) – Erben, Kruba, Tkáč, Hanzl – Sklenička, Dochtor.

KAREL HORŇÁK