Domácí Kaučuk i hostující Lidice se mohou chlubit na vlas stejnou bilancí – 9 vítězství, 1 remíza a 2 porážky. Jen v počtu vstřelených gólů hosté malinko zaostávají. Proti Kralupským zase hovoří aktuální forma. Ještě před třemi týdny byli svěřenci trenéra Josefa Košťála vcelku suverénními lídry skupiny. Po dvou výpadcích se na ně ale bodově dotáhli právě Lidičtí, kterým se představa přezimování na první pozici pochopitelně zamlouvá.

„Porážky nás mrzí. O to více se chceme poprat. Přece to nemůžeme jen tak zabalit, navíc hrajeme doma,“ burcuje kouč Košťál. Ten nemůže pro šlágr kola počítat jen s marodným Plickou, jinak by měl mít kádr na rozdíl od předešlých kol kompletní, i tak očekává velmi těžký zápas. „Plno hráčů soupeře kopalo vyšší soutěž. Navíc se zřejmě bude hrát i na dost těžkém terénu. Věřím ale, že vyhrajeme.“

Z případného nezdaru by v Kralupech nedělali žádnou tragédii. Ani samotný trenér totiž nezná záměry majitele klubu směrem k případnému postupu, který by znamenal další navýšení nákladů.

„Hrajeme tak, abychom dopadli co nejlépe. Jsem rád, že jsme podzim takhle zvládli. Nikdo nečekal, že se po odchodu dvou stabilních hráčů dáme takhle rychle dohromady. Hráči, kteří přišli, zapadli a pomohli,“ objasňuje příčiny podzimního tažení Josef Košťál.

Zítřejší zápas možná jednomu z týmů zpříjemní zimní přestávku náskokem na čele, o postupujícím ale podle zkušeného kouče zdaleka nerozhodne. „Soutěž je hodně vyrovnaná. Na jaře nás čeká dalších třináct zápasů, po kterých může být všechno jinak.“

Občas hrající trenér Lidic Jaroslav Topka řekl, že se na Kralupy připravují jako na každého jiného soka. Má o něm však více informací než o jiných. „Vždy mají soupeře před námi, takže jsem je párkrát viděl, když jsem sledoval naše příští rivaly. Kralupy mají šikovného útočníka a dobrou zálohu, do plných jim to ale moc nejde. Šance jsou vyrovnané,“ postřehl hráč, jenž má odkopané tři sezony v druholigovém SK Kladno.