Postřižín se svou jarní formou neměl být pro lídra výraznější překážkou a také nebyl. V prvním poločase se hosté ještě drželi, ale po dvou rychlých gólech se zápas stal hrou kočky s myší.

„Jak jsme to mohli oslavit? Samozřejmě to bylo velký,“ smál se v pondělí Jan Staněk, který je od zimy brankářskou jedničkou Cítova. K postupu pak dodal: „Celý mančaft bojoval a v pohodě jsme to zvládli. Mám příslib od vedení Pšovky, že bych měl přijít v létě na přestup.“

Druhý Kaučuk, v sezoně zvyklý především rozdávat, se tentokrát musel smířit s překvapivě drtivou porážkou 5:0. Na hřišti Botafoga v Hoříně tak Kralupští přišli o poslední špetku naděje zkomplikovat Cítovu jeho snahu.

„Zasloužený výsledek. My jsme hodně neproměnili a domácím tam padlo, do čeho kopli. Navíc jsme museli postavit celou novou obranu. Tři hráče základu vyřadily zdravotní důvody, čtvrtý je v trestu,“ přijal nejvyšší porážku sezony s nadhledem trenér Josef Košťál. Po disciplinárním uzavření hřiště z minulého týdne prý v klubu panovala nálada na odstoupení ze soutěže. „To nepřichází v úvahu. Soutěž musíme dohrát,“ vyvrátil spekulace.

Na hřišti celku ze druhé poloviny tabulky se nedařilo ani Chvatěrubským. Domácí Chlumín podpořil plný bodový zisk jedním gólem v každém poločase. „My bychom v sobotu nedali gól ani do půlnoci,“ komentoval střeleckou nemohoucnost hostí jejich vedoucí Josef Kapalín. Vltavan se tak nejspíš připravil o možnost skončit v ročníku na druhém místě.

Zcela jiné starosti má poslední Spomyšl, která i proti Jeviněvsi naplnila průměr pěti inkasovaných gólů z posledních sedmi kol. „Domácí zřejmě smíření se sestupem nebyli vážnějším soupeřem. První a jediná střela na naši branku za stavu nula tři byla příliš málo,“ řekl předseda hostujícího Sokola Karel Zeman, který v derby ocenil výkon mladého rozhodčího Vágnera.

Porážku 2:0 v Hoříně považují za přijatelný výsledek v táboře béčka PTZ. Hosté na hřišti favorita odolávali až do začátku druhého poločasu, kdy neuhlídali hlavičkujícího Ondru Kettnera. Druhou branku domácí přidali v nastavení.

Bez bodů i vstřeleného gólu vyšli také ze druhého domácího utkání v řadě fotbalisté Sazená. Po Cítovu odvezly z horké půdy výhru Dolany po výsledku 0:1. „Ve vyrovnaném duelu hraném v poklidném tempu se štěstí přiklonilo na kopačky, respektive hlavu hostů,“ konstatoval domácí Vlastimír Vinš.