Penalty pro Dynamo

Nelahozeves začala v Mutějovicích dobře. Zásluhou Kratochvíla, který prudkou bombou do „víka" otevřel skóre, vedlo už po sedmnácti minutách. Domácí Frühauf však ve vyrovnaném zápasu brzy srovnal. To už se hosté museli obejít bez veterána Vrábela, který odstoupil pro svalové obtíže. Těsně před přestávkou hosté znovu vedli, když Fomin po rohovém kopu prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Vedení však Dynamo neudrželo. „Myslím, že konečná remíza odpovídala průběhu hry," řekl po zápase nelahozeveský kouč Daniel Kaplan. „Domácí hrozili z velkého množství rohových kopů. Bonusový bod z penalt je milý."

Ovčáry musely bojovat
Letos poprvé měly „kelské" Ovčáry problémy. Staroboleslavský nováček se proti oslabené domácí sestavě, v níž chyběli Studený (koučoval Neratovice v Chomutově) a Pechar (sval), Navíc se pro svalové obtíže postupně pakovali ze hřiště Urban s Ondrákem. „Dnešní výhru jsme vydřeli bojovností," glosoval utkání hrající ovčárský kouč Petr Hyka. „Vedle Morávka, který naskočil do základu bez tréninku rovnou z dovolené a zařídil dvě gólové přihrávky, chci za úspěšný výsledek pochválit hlavně kluky z lavičky."

Záryby za dva body
Střelci Bakova, který hostoval v Zárybech, vstřelili v zápase průměrné úrovně tři góly ze čtyř, a přesto nevyhráli. Jedna z jejich tref byla totiž vlastní. Domácí se tentokrát museli obejít bez kapitána Krulicha, který se v sobotu ženil. „A kvůli svatební cestě nám bude chybět ještě tři neděle," doplnil nemilé info trenér Jan Vlček. „Ve vyrovnaném utkání jsme se po přestávce zlepšili, ale na víc než remízu to tentokrát nestačilo. Aspoň že jsme byli úspěšní při penaltách."

Bez Ďurindy to nešlo
Neratovická rezerva se v zápase s Byšicemi doslova trápila. „Průběh byl sice vyrovnaný, ale už do přestávky jsme si nechali od soupeře vstřelit dva góly," povzdechl si domácí kouč Michal Panocha. „Po změně stran jsme sice měli převahu, ale převážně platonickou. Ďurindovy góly nám dnes chyběly." Hosté představili novou tvář na lavičce. Po Pavlu Kloučkovi, který byšické angažmá vzdal ze zdravotních důvodů, vedl tým jako nový trenér Miroslav Hudec, dosavadní kouč byšické rezervy. „Odehráli jsme kvalitní zápas, v němž jsme domácí tak trochu zaskočili. Kromě dvou branek jsme měli ještě další šance."

Lužec selhal při penaltách
Těžkého protivníka měli v souboji s Klíčany hráči Lužce. „Hosté byli fotbalovější, věděli, co mají hrát," potvrdil pověst favorita domácí kouč Zdeněk Havel. „My jsme ovšem bojovali, a nebýt nerozhodnosti v proměňování šancí, mohli jsme uhrát ještě lepší výsledek. Zvláštní pochvala patří Prislupskému, který soupeři chytil tři tutovky. Penalty? Měly pro nás ,obvyklý' průběh. Vedení 2:0 jsme bohužel neudrželi a stejně jako s Mělníkem bereme jenom bod."

Řepín nestačil na Bousov
Řepín hostil Dolní Bousov, který byl po celý zápas fotbalovější a tři body si uhrál zaslouženě. „Bousov měl celý zápas pod kontrolou," přiznal jednoznačný fakt domácí trenér Miroslav Babovák. „Za stavu 0:1 měl sice Černý šanci na gól, ale soupeř si vzápětí připravil další dvě. Výsledek je spravedlivý." Hostující kouč Petr Janoušek: „Letos poprvé jsem byl potěšen naší hrou v poli, jen mě trápí zatím nedostatečné proměňování šancí."

U Labe zvonila břevna
Také zápas v Kostelci měl vyrovnaný průběh. V první půli byli hosté fotbalovější a zásluhou kapitána Žaby šli do vedení. Domácí však příkladně bojovali, ale měli smůlu. V utkání totiž nastřelili dvě břevna – do přestávky Tomáš Skopka, po změně stran Klíma. „O výsledku rozhodla naše špatná produktivita," měl po zápase jasno kostelecký kouč Martin Brabec. „Sice jsme si dokázali nějaké šance připravit, ale chyběla přesnější koncovka."
Hosté představili novice na brankářském postu. Vzhledem ke zranění Dombaie šel do branky dorostenec Jiří Horvát. „Musím ho pochválit za způsob, jakým zvládl dnešní zápas," řekl po utkání Željko Filipovič, jeden z mělnických trenérů. „Dnešní výhra je pro nás povzbuzením před sérií těžkých utkání. Co dnes rozhodlo o výsledku? Naše lepší produktivita a soustředěný kolektivní výkon."

Karel Horňák