Vyrovnaný zápas spěl k zasloužené remíze, minutu před koncem si ale Arient narazil s Vrabcem, dostal se před obránce a Jindřich ho zezadu sejmul přes kotníky. Z penalty, o které nemohlo být pochyb, pak Karel Vrabec vsítil vítězný gól.

Bělá začala běhavý zápas svižněji, v prvním poločase měl dvě velké šance Toman. Jeho hlavičku zblízka v 8. minutě se štěstím vyrážel brankář Radimský, ve 23. Tomanovu ránu pouze ztlumil pod tělem, ale na čáře uhasil nebezpečí vracející se Jindřich, který ještě netušil, že bude nešťastníkem dne.

Nováček hrál dlouho zakřiknutě, ale postupně sbíral odvahu. Ve 39. minutě poprvé pláchl Novák Dlaskovi a vypálil těsně nad. Po přestávce už ve stejné situaci mířil přesně, ztroskotal však na gólmanu Valešovi.

Ze hry nebyl gól souzený ani jednomu celku. Domácí šli do vedení z trestného kopu, který z rohu velkého vápna rozehrál Arient a Radimský míč vyboxoval přímo na čelo Tomana, od něhož se odrazil do sítě – 1:0. Vitana odpověděla stejnou mincí. Jurčovského střela z trestného kopu ze třiceti metrů před Valešem skočila a laciný gól byl na světě – 1:1.

Byšický stoper Jindřich si závěr rezervoval pro sebe. V první obrovské šanci mu zabránil ve skórování na čáře Hodovanec, ve druhé se mu míč zamotal mezi nohama a dočkal se ironického potlesku hlediště.

V poslední minutě pak z jeho faulu vzešla Vrabcova vítězná penalta. Hosté se při odchodu ze hřiště už jen bezmocně rozčilovali a slibovali pomstu na jaře.

Bělá – Byšice 2:1 (0:0)
55. Arient, 90. Vrabec z PK – 76. Jurčovský. Rozhodčí: Kratochvíl. ŽK: 1:3. Diváci: 185. Byšice: Radimský – Kadlec, Proksch, Jindřich, Resl – Čermák, Čurda, Jurčovský, Novák – Manžel (55. Lauda), Zavadil.