V generálce na mistráky Byšičtí v Roudnici nad Labem o gól podlehli ambiciózním domácím, jejichž zkušená sestava stojí v čele okresního přeboru Litoměřicka. To nebyla po vyrovnaném utkání žádná tragédie, ani ostuda.

Příčiny nespokojenosti trenéra Michala Hamšíka pramení někde jinde. Celou přípravu se potýkal se slabou účastí hráčů, což vyvrcholilo fakticky zrušením plánovaného soustředění v Harrachově.

Čtěte také: Jarní B-třída zvedá oponu. Okresní trio v boji o postup

Kouč tak nepřekvapí tvrzením, že příprava nenaplnila jeho předpoklady. „Máme devadesát procent hráčů, co dělají na směny, takže sejít se na trénink, je obtížné. V zápasech se to pak projevuje," posteskl si po posledním utkání nanečisto.

Navíc nedopadly ani příchody vytipovaných posil a hráčský kádr tak zůstal poměrně úzký. „Byl jsem s nimi domluvený. Má na to vliv současná přestupová pravidla a v jednom případě se ke mně nezachoval fér jeden regionální klub," říká rozmrzele Michal Hamšík, který tak registruje pouze dvě změny.

Z pracovních důvodů skončil Jaroslav Trubička, který přestoupil do Horních Počapel. Zpátky z podzimní zkušené v táboře zárybského nováčka I. A třídy se vrátil Jiří Lauda.

Další doplnění plánuje trenér byšického áčka přesunem některých hráčů z rezervy a počítá i s překvapením do útoku.

„Pro zvýšení produktivity nominuji sám sebe," prozradil s typicky lišáckým úsměvem.

Vyšší produktivita by se rozhodně hodila. A přímo nutností je v domácích zápasech. Podzimní bilance ustrnula na pěti bodech z šesti pokusů a patří mezi nejslabší v celé soutěži.

Zlepšení výsledků před svými fanoušky považuje Michal Hamšík za prvořadý úkol. „Věřím, že pokud se nám uzdraví důležití hráči a budeme sbírat body v domácích zápasech, posuneme se do klidného středu tabulky a vyhneme se co nejdříve sestupovým starostem," uzavírá.

Čtěte také: Startujeme! Krajský fotbal v neděli poprvé v přímém televizním přenosu