Vysoce atraktivní utkání hostí v neděli stadion v Neratovicích. V tabulce třetí fotbalisté FK změří síly s druhým Slovanem Velvary.

„Hrajeme proti soupeři, který má ve svém středu několik zkušených ligových hráčů a také ekonomicky je úplně někde jinde. Chceme odehrát zápas se ctí, potrápit soupeře a hlavně neudělat ostudu. O síle mužstva Velvar svědčí osm vstřelených gólů ve dvou utkáních. Určitě nechceme dopadnout stejně jako Velká Dobrá, která od nich doma dostala čtyři góly. Vše ostatní bude úspěchem,“ říká neratovický trenér Jiří Kafka.

Nelahozeves přivítá Tatran Rakovník, se kterým má nejčerstvější remízovou zkušenost právě FK Neratovice /Byškovice. Pokud Dynamo chce udržet první polovinu tabulky, musí proti takovýmto soupeřům v domácím prostředí naplno bodovat.

Okresní i rozhodčí

Tahákem I. B třídy je okresní derby mezi Mšenem a Pšovkou. Domácím určitě nebude proti lídrovi soutěže před utkáním chybět motivace. „Chtěl bych na nedělní derby pozvat diváky do ochozů. Předpokládáme kvalitní zápas. V boji o udržení musíme bodovat a věříme svým svěřencům, že po kvalitní zimní přípravě budou týmu z Pšovky rovnocenným soupeřem,“ věří v úspěšný start do soutěže domácí trenér Jaroslav Živný.

Zajímavostí je, že toto důležité derby budou řídit i okresní sudí na čele s Pixou, kterému budou asistovat Hamšík s Machýčkem.

Vysoká proti poslednímu

Nezáviděníhodný start do jara čeká mužstvo Vysoké v Kosmonosech. „Není to nic příjemného, když jedeme k poslednímu. Určitě by bylo příjemnější začínat někde na hřišti mnohem silnějšího, kde bychom neměli co ztratit,“ prohlásil trenér Vysoké Václav Řízek.

Další tři zástupci mělnického regionu se představí na domácím hřišti. Lužecký Eletis hostí nebezpečnou Lysou, ale trenér Tauchman svému mužstvu věří: „Cítím v kostech, že o gól zvítězíme,“ zahrál si na vědmu.

Řepínští přivítají osmý Dolní Bousov. Pokud chtějí svěřenci trenérů Kalkanta a Goldsteina udržet podzimní pozice, musí bodovat.

Vítězství čeká od svého mužstva i předseda kralupského Kaučuku Vladimír Matějček: „Chceme navázat na podzimní výkony, a pokud chceme myslet na postup, musíme jedině zvítězit.“ Vedoucí Kaučuk hostí desáté Mutějovice.

Jaromí Hejna