Neratovice / Řevnice a Tuchlovice budou v sobotu od 17 hodin centry dění fotbalové I. A třídy. Na obou stadionech se budou hostující celky Velvar a Neratovic (ztrácí jeden bod) prát na dálku o postupovou druhou příčku tabulky.

Zdá se, že těžší roli budou mít Velvary, jež hostují na půdě nejlepšího mužstva soutěže – Řevnic. Ale míč je kulatý a budou to chtít dokázat borci Tuchlovic, kteří se po mizerném vstupu do jarní části soutěže před týdnem zvedli a pod vedením nového kouče Oldřicha Bernarda si doma poradili se silnou Nelahozevsí 3:0. Navíc Tuchlovice musí bodovat, stále totiž nejsou zachráněny.

„Já doufám, že kluci zopakují výkon ze soboty a potrápíme je,“ usmívá se nový kouč Tuchlovic Oldřich Bernard, jenž se zná dobře s asistentem Beránkem, s nímž hrával za Rakovník. Odborník, který vedl i ligový dorost Blšan a naposledy Branov, vysledoval, že v jeho novém týmu jsou i kvalitní hráči. „Jde o to, abychom to potvrdili na hřišti. Naposledy sehráli kluci skoro celé utkání výborně, ale teď budeme mít asi těžšího soupeře, i když o něm moc nevím,“ dodal Bernard.

„V Tuchlovicích nás čeká nesmírně těžký zápas a chceme ho zvládnout kvalitně a se třemi body,“ ví o síle soupeře neratovický stratég Jiří Kafka, kterému po vítězném domácím klání s Hradištkem chyběl lepší pocit ze hry svého týmu. „Hráli jsme příliš profesorsky, bez pohybu a komplikovaně. Ačkoli jsme zvítězili, nemůžeme být úplně spokojeni, měli jsme velké rezervy.“

PROGRAM VŠECH VÍKENDOVÝCH ZÁPASŮ ZDE!

(rm, lk)