Nejlepší výchozí pozici mají vedoucí Dolany, které už si vybudovaly čtyřbodový náskok před zatím druhými Ledčicemi. Svěřenci trenéra Jaroslava Kohouta zatím nepoznali v soutěži hořkost porážky a vedoucí příčka jim patří právem. Body ztratili pouze remízou v úvodním kole ve Veltrusích a v předposledním v Obříství.

Překvapivě druhou pozici okupují fotbalisté Ledčic, kteří se v soutěži objevili po jednoroční pauze. Mrzet je může domácí porážka s lídrem soutěže a na béčku Vojkovic. Zbytečná byla i remíza na hřišti průměrného Postřižína.

Mužstva na třetím až šestém místě mají o zápas méně a podzim budou dohrávat až na jaře. Na pomyslnou třetí příčku se probojovalo Obříství. Hráči po dlouhé době mohli opět nastoupit na novém domácím hřišti a šlo jim to k duhu. Bohužel se jim nedařilo v soubojích se svými největšími konkurenty na postup. Bod vybojovali pouze domácí remízou s Dolany.

Čtvrtá rezerva kralupského Kaučuku dlouho vedla, ale v závěru ze svých výkonů trochu slevila a na víc než „bramborové“ umístění to zatím nestačí.
Také pátá záloha Lužce touží po návratu do III. třídy, ale bodová ztráta už je značná. Určitou naději dává až jarní dohrávka Eletisu na hřišti čtvrté rezervy Kaučuku.

Vojkovické béčko je oživením soutěže, ale na víc než střed tabulky to stačit asi nebude. Cenné je vítězství v domácím zápase s druhými Ledčicemi.
Na svém je v tabulce pravdy sedmý Dřínov, který hraje své maximum a střed tabulky mu sluší. Úvod soutěže hráčům vyšel a po třech úvodních kolech nepoznal Dřínov porážku. Pak ale přišly porážky v Ledčicích a s Dolany a výkon mužstva šel rapidně dolů.

Postrachem favoritů se stal osmý Postřižín, který se v soutěži chytil až ve třetím kole domácí remízou s Ledčicemi. Vůbec, proti silnějším soupeřům se hráčům dařilo víc než proti týmům ze suterénu.

Do silného středu se řadí ještě devátá rezerva Veltrus, která hned v prvním kole obrala po remíze 1:1 o body lídra z Dolan.
Desáté Chvatěruby B už trochu zaostávají. Ve druhém kole sice prohrály na hřišti Dolan 0:2, ale toto utkání se zapíše do historie hned dvěma nej. Nejvyšší návštěvou B skupiny IV. třídy a nejzajímavějším dopravním prostředkem. Hráči a příznivci sousedních Chvatěrub cestovali do Dolan přívozem přes řeku Vltavu.

Jedenácté Vraňany už delší dobu v soutěžích pouze tápou a jejich výkony jsou odrazem nedisciplinovanosti hráčů.
Nespokojenost panuje s rezervou i na Čechii Kralupy. Cílem Čechie je co největší úspěch áčka v okresním přeboru, a rezerva zůstává tak trochu stranou.

Hráči předposledního Hostína i posledních Úžic hrají pro radost. Hostínští se mohou pochlubit deseti získanými body a hlavně překvapivou domácí remízou (4:4) s rezervou Kaučuku Kralupy.

Poslední Úžice nepoznaly radost z vítězství. Dokázaly pouze třikrát remízovat, a to vždy výsledkem 2:2 (v Lužci, s Vraňany a na Čechii). Od šestého kola ale nedokázaly získat už ani bod a na posledním místě ztrácejí sedm bodů na mužstva před nimi.