Svěřenci trenéra Tomáše Staňka přitom začali naprosto úžasně – už ve druhé minutě otevřel skóre utkání po rohovém kopu Radek Šulc. 

Nejrůžovější start se ovšem brzy proměnil v noční můru. V jedenácté minutě vyrovnal Ezeala a zanedlouho šel Meteor do vedení, na 2:1 otočil z pokutového kopu Dvořák. Aby toho nebylo málo, v osmadvacáté minutě se ze hřiště pakoval Radek Šulc, střelec prvního neratovického gólu v roce 2018 obdržel za udeření soupeře pěstí červenou kartu. Meteor přesilovku využil ještě během první půle, na 3:1 zvýšil z další penalty Zolotuchin.

„Místo toho, abychom se vedoucím gólem uklidnili, začali jsme hrát podrážděně, nedisciplinovaně, za výkon v první půli jsem hodně naštvaný. Obě penalty byly naprosto oprávněné a červená karta na Radka Šulce byla také zasloužená,“ vrátil se ke špatnému poločasu neratovický trenér Tomáš Staněk. 

Modrožlutý kouč zároveň popsal incident, po kterém jeho výběr dohrával v deseti: „Radek oplácel a pomezní udeření viděl. Na oko to bylo úplně jasné a chování nechápu. Kdyby se podobná věc stala osmnáctiletému fotbalistovi, dá se to vzít, ale u někoho, komu je třicet let, ne. Po utkání jsme spolu nemluvili.“

Šulc se navíc může těšit na několikazápasový distanc, na lavičce hříšníků doplní Chlumeckého. Ten si odpykává trest z podzimu. 

DRUHÝ DOBRÝ POLOČAS NESTAČIL

Jak je v podobných případech častým zvykem, v oslabení tým bojuje dvojnásobně. A přesně to se stalo Neratovicím, FK byl ve druhé půli jasně lepším týmem. I přes velkou bojovnost se ovšem celek z Mělnicka do utkání nevrátil a musel na začátek jara skousnout překvapivou porážku. 

„Druhá půle nám jednoznačně patřila. Kluci Meteor přehrávali, dobře kombinovali, dokonce dali gól, který sudí neuznal. Bohužel – zůstáváme bez bodů. A asi jsme na nějakou dobu přišli i o zraněného Víta Regnera. Když přeženu, za devadesát minut se nám zbourala celá příprava,“ zakončil povídání o souboji neratovický trenér Tomáš Staněk.

Mužstvo má šanci na reparát v sobotu, kdy se na svém hřišti utká v tradičním čase 10.15 s Ostrou.

Meteor Praha - FK Neratovice 3:1 (3:1). Branky: 11. Ezeala, 23. Dvořák, 28. Zolotuchin – 2. Šulc. ŽK: 1:3. ČK: 0:1 (Šulc). Rozhodčí: Šlajs – Hodek, Pálek. Diváci: 130.
Neratovice: Švejda – Šulc, Pajkrt, Regner (87. Kalabiška), Vorasický – Ďurinda (78. Brabec), Barták, Novák (36. Gazdík), Škarecký, Weiner (46. Chládek) – Hrdý.