Hostům sedl především první poločas. V devětadvacáté minutě šlo Kladno do vedení, z první přetavil Čížkův centr v gól Marek Tóth. Neratovice naopak na kladenského brankáře Tesaře ani jednou nevyzrály a odnesly si do druhé poloviny utkání jednogólové manko.

I po přestávce byla kladenská obrana téměř bezchybná. Domácí na defenzivu soupeře recept nenašli, a když v závěru souboje zmrazil 120 fanoušků druhou trefou z rychlého protiútoku David Čížek, bylo o osudu třech bodů rozhodnuto.

„Vyšla nám hlavně první půle, musím za ni kluky pochválit. V té druhé jsme se ale zatáhli, nechali soupeře hrát a čekali na nabídnuté brejky. I když na nás šel jeden míč za druhým, v obraně se tentokrát vše zvládlo parádně,“ popsal utkání ze svého pohledu střelec první branky Marek Tóth.

Těžce naopak hledal slova na hodnocení zápasu neratovický trenér Tomáš Staněk: „Ještě jsem nezažil, abychom Kladno jasně přehrávali. Druhá půle byla de facto na jednu bránu. V první půli jsme ovšem nehráli dobře. Bylo to laxní, Kladno mělo víc ze hry. A po chybě našeho Ďurindy, kdy nechal volného hráče, zaslouženě vedlo.“

Kormidelník modrožlutého mančaftu sáhl o přestávce hned k dvojímu střídání, přesto ani tato změna ke gólům nevedla.

„Jde o neskutečný pech, co nyní předvádíme. Projevila se naše největší slabost – mizerná koncovka. Jsem ze situace hodně rozmrzelý, mám plnou hlavu,“ dodal zklamaný Staněk.

Neratovice na jaře ztratily už páté utkání ze sedmi kol a tým má zatím daleko k formě, která ho zdobila během podzimu. Poprvé v novém roce tým vyšel i střelecky naprázdno. Už v sobotu FK navíc jede na půdu nevyzpytatelného FC Chomutov, který v soutěži bojuje o záchranu a potřebuje tak každý bod. Naposledy nestačil na Motorlet Praha, prohrál 1:2.

Neratovice – Kladno 0:2 (0:1)

Branky: 29. Tóth, 90. Čížek. ŽK: 2:3. Rozhodčí: Novotný – Vojtěch, Ježek. Diváci: 120.

Neratovice: Malík – Pajkrt, Regner, Chlumecký, Vorasický – Ďurinda (46. Zelenka), Barták (76. Weiner), Novák (66. Hrdý), Kokoška, Škarecký – Kozák (46. Gazdík).