Předně, co je to vlastně futsal? Futsal je halová obdoba fotbalu, která se hraje na hřištích obvykle o rozměru 20 x 40 m, branky mají rozměr 2 x 3 m, s míčem velikosti číslo 4 s tlumeným odskokem. Hry se zúčastňují dva celky, s počtem hráčů 4+1 (4 hráči v poli + 1 brankář), počet střídání není omezen podobně jako v ledním hokeji. Futsal je rychlá, dynamická hra, kdy se na hrací ploše stále něco děje, hráči pak mají více možností zahrát si s míčem než právě při fotbale.

Futsal je na Kladensku a Slánsku velice populárním sportem, po fotbale je v kategorii dospělých druhým nejmasovějším. Loňské kladenské okresní soutěže, která má tři výkonnostní stupně, se zúčastnilo dvacet osm  celků. Nejvyšší okresní soutěž – Okresní přebor – se hraje v nové Multifunkční sportovní hale Slaný – Háje, nižší soutěže – Okresní soutěž I. a II. třídy – se hrají v moderní Sportovní hale Stochov.

Všechny okresní soutěže se hrají ve větší části v rámci fotbalové zimní přestávky, hracími dny jsou soboty (OS I. třídy) a neděle (OP a OS II. třídy). Ideální jsou tak pro přípravu fotbalových oddílů, ale i dalších kolektivů, které projeví zájem si tento atraktivní sport zahrát, ať již školních, firemních, part z místa bydliště atd. Kladenské futsalové soutěže jsou otevřeny pro každého. Uzávěrka přihlášek do nového soutěžního ročníku je 30.6.2024.

Pokud by projevil kdokoliv zájem si futsal zahrát, a to ať jednotlivec či kolektiv, veškeré potřebné informace obdrží na tel.č. 774 777 477 (p. Nepil), na e-mailu futsalkladno@seznam.cz či na internetové stránce www.okfkladno.cz