Domácí nakonec se štěstím dokonali obrat na konečných 2:1 a podruhé v letošní sezoně vyhráli.

Na úvodní gól se čekalo až do začátku druhého poločasu. Nepadl ovšem do hostující sítě, jak by mohla napovídat hra na jednu branku v prvním dějství, ale jako blesk z čistého nebe udeřili hosté, když Smola překonal Pávka křížnou střelou na zadní tyč.

Hlasitá hostující radost se ovšem ukázala jako předčasná. První komplikaci přineslo vyloučení Dolejšky, který uviděl v 55. minutě druhou žlutou kartu.

Domácí se pak ještě více snažili tlačit před hostující branku. Nakopávané míče ale dlouho přinášely pouze nespočet rohových kopů, ze kterých neuhodilo ani jednou. A když už se naskytla slibná střelecká pozice, chyběla přesnost, tak jako například Maršnerovi v 64. minutě.

Až v 71. minutě se po dlouhém pasu objevil za hostující obranou střídající Müller, po jehož střetu s Čonkou se pískala penalta a k velké nevoli hostí následovala i červená karta s pořadovým číslem dvě.

S gólovým trestem znamenající vyrovnání pak přišel Róth, který byl také uvítězné brankyv 90. minutě. Domácí se při dvojnásobné přesile už dostávali do šancí, ale i ty vyložené zahazovali jako na běžícím páse. V síti tak skončil až Róthův tečovaný přímý kop z pravé strany, i když gólupředcházel rozhodčími přehlédnutý faul na brankáře Zaťka.

Hosté svou frustraci dali najevo ještě několika nevybíravými zákroky. Po jednom z nich udělal červenou tečku za utkáním Strouhal. Při odchodu aktérů do kabin tak bylo v Ovčárech i tentokrát značně „veselo“.

Ovčáry – Chomutov 2:1 (0:0)
Branky:
74. Róth z PK,90. Matějček – 50. Smola. Rozhodčí: Hrabovský. ŽK: 90. Róth – 14. Dolejška, 54. Zigmund, 62. Gibala, 76. Doksanský, 78. Zaťko. ČK: 55. Dolejška, 71. Čonka, 90. Strouhal (CH). Ovčáry: Pávek – Matějček, Chalupa, Studený, Róth – Dittrich (50. Müller), Svoboda, Cigánek (67. Šmidrkal), Maršner – Hašler (46. Horák), Hyka. Chomutov: Zaťko – Gibala, Vait, Sigmund, Čonka, Černý (82. Pavlica), Doksanský (77. Pavlíček), Táncoš, Dolejška, Smola, Strouhal.

OHLASY Z UTKÁNÍČTĚTE V TIŠTĚNÉM VYDÁNÍ MĚLNICKÉHO DENÍKU V ÚTERÝ 6. ZÁŘÍ!