Se zbrusu novým kapitánem na podzim vyrukovali na své soupeře v krajské I. B třídě fotbalisté Vysoké. Po svém návratu do týmu po roční zkušené ve dvou vyšších soutěžích se jím stal ofenzivní záložník ze Mšena Hynek Tříška. O tom, že to ze strany vedení týmu nebyl krok vedle, vypovídá bilance podzimu. Vysoká se v ní dokonce stala střelecky nejproduktivnějším týmem a spolu s Řepínem se dělí o čtvrté místo. „Po tom hrůzostrašném začátku jsme nakonec dopadli nad očekávání. Myslím, že tým je ještě o něco silnější, než byl před dvěma roky," soudí o půlsezoně Hynek Tříška, který přispěl mimo jiné čtyřmi gólovými zásahy.

Šestadvacetiletý hráč během jediného roku vyzkoušel krajský přebor v Ovčárech a následně zkoušel štěstí v divizních Neratovicích. Tam se ovšem na rozdíl od svého podzimního angažmá v Sokole výrazněji neprosadil a s minimem odehraných minut v mistrovských utkáních ještě před koncem jara skončil. „Bylo to hodně psychicky náročné a já to neunesl," přiznal s odstupem času a svá slova rozklíčoval: „Podstupoval jen tréninky a k zápasu nedostal takzvaně ani čuchnout. Asi pět kol před koncem jsem se dohodl s trenérem, že skončím, když vůbec nehraji."

Přechod z B-třídy do krajského přeboru dnes vnímá jako větší výkonnostní skok než ten následný z přeboru do divize, její nesmlouvavá hra založená na množství osobních soubojů ale technickému hráči příliš neseděla. I přes nepříliš slavný konec ale bere působení v Neratovicích jako dobrou zkušenost. „Zažil jsem tam super tréninky pod panem Kafkou," potvrdil.

Nyní je ovšem rád, že znovu pravidelně nastupuje k ostrým bojům o body, i když zápasový výpadek byl podle něj především zkraje sezony hodně znát. Sebekritický k sobě ostatně zůstává i po jejím konci. „Neměl jsem tak dobrou formu, jakou jsem čekal. Chyběly mi hlavně přesnost a zápasové vytížení. Chvíli mi trvalo, než jsem se rozehrál."

Týmu se ale pod jeho kapitánskou taktovkou a koučingem Jiřího Trutnovského nakonec dařilo nad očekávání. „Jirka je super kluk jak v kabině, tak mimo ni. Myslím, že všem se nám pod ním hraje dobře, i když po svém prvním půlroce asi ještě není tak zkušený."

Pro jaro bude podle Hynka Tříšky důležité, zda tým zůstane ve stejném složení. On sám je zatím rozhodnutý pokračovat i v odvetné části, i když hostování měl pouze do konce podzimu. „Můžeme ještě první trojici prohnat. Hodně bude záležet na prvních jarních kolech. Každopádně věřím, že zůstaneme v lepší polovině tabulky," prozradil svůj výhled na jaro, ve kterém po chvíli přemýšlení na postup překvapivě nefavorizuje vedoucí Dolní Bousov, ani druhý FC Mělník, ale až třetího v pořadí – nováčka z Horek nad Jizerou. „Mají zkušený a velmi kvalitní tým," uvedl.