Pšovka měla nástup do zápasu jako z říše snů. Byla pohyblivější, aktivnější a hlavně už po devíti minutách vedla – brankáře Vymazala vymazal přesnou střelou pod břevno Jiří Chytil. Opařený soupeř se k vyložené gólovce za celý zápas nedostal, v první půli stála za zmínku jen dalekonosná střela Davida Hubáčka, která mířila nad Hnízdilovu svatyni.

Domácí naopak pokračovali po vydařeném začátku v parádním fotbalovém představení, které vyšperkoval druhou trefou kapitán Chytil. Ten se dostal za vápnem k míči, na nic nečekal a zanedlouho se mohl radovat z parádní trefy - míč zapadl přesně k tyči.

Za pár momentů později měl na hlavě třetí branku Pšovky Marián Krejčík, mířil však nad. To ale svěřence spokojeného trenéra Libora Tomáška nemuselo vůbec mrzet, minutu před přestávkou zvýšil na rozdíl tří branek Jakub Pokorný, když dorazil střílenou přihrávku za záda bezradného Vymazala.

Kdo ve druhé půli čekal nějakou stíhací jízdu Českého Brodu, byl zklamaný. Pšovka poctivě bránila tříbrankové vedení, soupeře do šestnáctky téměř nepouštěla a se všemi centry si poradil spolehlivě chytající Dominik Hnízdil. Domácí navíc sami několikrát nebezpečně zahrozili, Jiří Chytil měl na noze hattrick, skóre už se ale do závěrečného hvizdu nezměnilo.

„Nevedlo se nic, tohle nám vůbec nevyšlo. Pšovka nás překvapila obrovskou bojovností,“ popsalo utkání zklamaně vedení Českého Brodu.

Parta ze soutoku se naopak dočkala velmi cenného triumfu, na vlastním hřišti vyhrála v podzimní části sezony potřetí a navázala na dvoubodový zisk z minulého týdne. Zároveň také ukázala, že pokud dře, může porazit kohokoliv.

„Asi není nic, co by mi víkend po takovém výkonu zkazilo, proti tabulkově lepším týmům se umíme vyhecovat. Po dobrém startu jsme pokračovali v aktivní hře a vidím na zápase jen samá pozitiva. Co se týče mých tref, v obou případech jsem mířil,“ zhodnotil střetnutí dvougólový a navýsost spokojený Jiří Chytil.

Pšovka Mělník – Český Brod B 3:0 (3:0). Branky: 9. a 23. Chytil, 44. Pokorný. Rozhodčí: Tobiška – Prosr, Boček. Diváci: 148.

Pšovka: Hnízdil – Beneš (55. Vilda), Škrabal, Mrvík, Kouba, Grabmüller, Zeman (85. Šmejkal), Martínek, Krejčík, Chytil (78. Trnka), Pokorný (66. Dvorný).