Přitom v utkání na Botafogu (3:4) měl vedoucí tým namále. V závěru poločasu sice získal penaltou vyrovnání a také početní výhodu. Možnosti pokutového kopu, a to hned dvakrát, se ale po změně stran dostalo i domácím, takže favorit musel otáčet dvoubrankovou ztrátu.

Po individuálních chybách v deseti hrajících domácích se to Cítovským nakonec podařilo a po nečekaném zaklopýtání Kaučuku v Zálezlicích (1:1) mají k dobru už devět bodů.

„Bylo to pro nás hodně smolné utkání. Hosté si nezasloužili skoro ani plichtu a nakonec po našich hrubých chybách vyhráli,“ sdělil k utkání hráč Botafoga Tomáš Moták.

Už dopoledne se na hořínském pažitu odehrála překvapivě jednostranná střelnice v utkání, které slibovalo spíše vyrovnaný boj. Domácí AFK po parádním poločase, ve kterém zatížil konto Dolan pěti kousky, sice trochu zvolnil, přesto exhořínský brankář Michl musel do sítě pro míč ještě třikrát.

Překvapením kola byla remíza (1:1) Kaučuku v Zálezlicích. Kralupský trenér Josef Košťál ji připisuje na vrub sestavě, s jakou se tým na hřišti zachraňujícího se soupeře představil. „Máme velkou marodku a hráli kluci, kteří nehrají zase tak pravidelně. Výkony rozhodčích se nezabývám, první půle bezvadná, ve druhé půli měl trochu jiný metr, ale nemá cenu se o tom bavit. Vedli jsme, neproměnili další šance a po chybě dostali vyrovnávající gól. Domácí asi deset minut před koncem neproměnili pokutový kop, pak už se to dohrálo v pohodě."

Nepříliš těžký zápas očekávali od návštěvy venku neškodného béčka PTZ v Ledčicích. Spíše než soupeř se v domácí kabině řešil návrat Františka Drbala po dlouhodobém disciplinárním trestu.

Domácím se pak zápas nepovedl. Přestože záhy vedli o dvě branky a každý čekal kanonádu, o povinné tři bodynakonec museli usilovataž do úplného závěru, kdy pečetili výhru čtvrtou brankou (4:2). „Soupeř hrál dobře a podnikal nebezpečné výpady. Naši hráli nezodpovědně, všichni chtěli jen dopředu, zpátky se běhat nikomu nechtělo,“ netajil domácí sekretář Miroslav Müller, že má jeho tým před těžkým utkáním na Kaučuku co zlepšovat.

Divácky atraktivní utkání nabídlytýmy Sokola Jeviněves a Chvatěrub (4:4). Když favorizovaní hosté zvýšili krátce po přestávce na 0:3, málokdo předpokládal, že se nakonec budou strachovat o bod. Domácí v základní sestavě s padesátiletým vedoucím mužstva Růžencem se totiž podařil téměř senzační obrat.

„Slušné utkání s množstvím šancí na obou stranách a branky, to se muselo divákům líbit. Za bojovný výkon zaslouží celé mužstvo poklonu,“ chválil své hráče předseda Sokola Karel Zeman.

19. KOLO: Hořín - Dolany 8:0 (5:0) O. Kettner 3, Polanský 2, Cífka, Hájek, J. Rulec. Botafogo - Cítov 3:4 (1:1) Šimon 3 (2 z PK) – Patzenhauer 2 (1 z PK), Hampl, Chlouba. ČK: 1:0. Chlumín - Sazená 4:1 (1:0) Four 2, Stopa, Lébl – Petříček. ČK: Stoklasa (Chl.). Ledčiče - PTZ B 4:2 (2:1) Martin Muška, Mir. Muška, Svertsal, Procházka – nehlášeni. Spomyšl - Postřižín 0:4 (0:2) Tovara 2, Moravec, Válek. Zálezlice – K. Kralupy 1:1 (1:1) Bittner – Müller. ČK: Konvalinka (K.). Jeviněves - Chvatěruby 4:4 (0:2) Dvořák 2, Broft, Fanta – Šabouk 2, Kvapil, Novák.