Mělnicko / V boji o postup do okresního přeboru ze skupiny B III. třídy značně přituhuje. Po nedělním vzájemném utkání dvou nejlepších celků už ztrácí druhý Cítov na vedoucí Novou Ves pouhopouhý bod.

Hosté po čtvrthodině zaskočili domácí důležitou vedoucí brankou. O chvilku později bylo po druhé trefě Mokrého s lídrem ještě hůř. Domácí akcie pozvedl ještě do poločasu Petr Jansa. Do druhé části nastupovali hráči Nové Vsi s cílem nejméně vyrovnat. To se jim ale nepodařilo, přestože hráli většinu druhé půle v početní převaze. Definitivní k. o. zasadili hosté deset minut před koncem z penalty. V závěru už po druhé žluté kartě srovnal Milan Vancl mladší pouze počet vyloučených hráčů.

Už třetí utkání bohaté na branky v řadě pro sebe získali fotbalisté Ledčic. Na domácí výhře 4:3 nad předposlední rezervou PTZ ale našel předseda vítězného oddílu Miroslav Müller i nedostatky: „Chybělo nám větší nasazení a pohyb. Soupeře jsme ve druhém poločase i trochu podcenili. Ten odmítl bodovat, když neproměnil penaltu. Jediné pozitivum tak můžeme vidět v zisku povinných bodů a v pokračování střelecké úspěšnosti Miroslava Mušky.“

Hořín na jaře střídá lepší výsledky s horšími. Proti Jeviněvsi byla nejen vzhledem k této pravidelnosti, ale především k postavení soupeře v tabulce na řadě výhra. „V poli jednoznačně dominoval Hořín a do problémů se dostával jen díky neproměňování i těch nejvyloženějších šancí. Kdyby zápas skončil výsledkem 11:4, nikdo by se nedivil,“ řekl k porážce 3:1 trenér hostí Karel Zeman.

Nejvýraznější výhrou probíhajícího ročníku se blýskli fotbalisté Chvatěrub. Hostující Obříství odvezlo ze hřiště Vltavanu porážku 13:1. První poločas byl výhradně v režii Josefa Soukupa, který dal čtyři góly a na pátý nahrál. Ve druhém dějství zápas přišel o veškerý náboj a dohrával se víceméně z nutnosti. „Na obranu Obříství je třeba podotknout, že ani za velmi nepříznivého stavu nezdržovalo a neuchylovalo se k zákeřním faulům z frustrace,“ oceňoval domácí Lukáš Fiala.

VÝSLEDKY A TABULKA