Proti pět kol neporaženým domácím, kteří si na nováčka vedou až nad očekávání dobře (6. místo, 12 bodů), budou chtít po dvou venkovních porážkách přidat nějaký ten „plusový" bod, a zároveň se tak trochu sportovně pomstít za červencové vyřazení z Poháru České pošty. O to se třemi góly přičinil ex-ovčárský útočník Petr Hyka, na kterého si musejí dát Neratovičtí i tentokrát velký pozor. „Porazil nás sám. Naši obránci si s ním vůbec nevěděli rady," připustil tehdy trenér Neratovic Jiří Kafka, který ale nechystá žádná „speciální opatření" pro Hyku ani nejlepšího střelce skupiny Stejskala.

„Osobní obranu jsme nikdy na nikoho nehráli, což nebudeme ani tentokrát měnit. Určitě ale nechceme, aby nám dal tři góly, dokonce ani jeden. I když ve spolupráci se Stejskalem tvoří hodně nebezpečnou dvojici. V počtu vstřelených gólů (19) jsou jako tým mezi nejlepšími v celé soutěži," nepochybuje neratovický kouč o střeleckých kvalitách soupeře. Ty jsou ovšem často vykoupeny průchodnější obranou, jak potvrzuje nejen pohled do statistik, ale také výsledek už zmíněného pohárového zápasu (4:4). „Dostávají dost gólů, toho bychom chtěli využít," plánuje Jiří Kafka. Jeho slova tak slibují ofenzivní zápas.

Hosté před ním ovšem řeší některé absence v sestavě. „Kozák, Ďurinda a Drahorád jsou zranění, Pinkas dostal za vyloučení stop na tři zápasy a otazník visí nad startem Kalaše. Budeme muset doplnit tým z dorostu nebo béčka," uvedl Jiří Kafka. Utkání s dopoledním výkopem od 10.15 hodin bude na Městském stadionu ve Štětí řídit trojce rozhodčích Štefan, Matějček a Machýček.