Byl to střet týmů, které si před časem prohodily účast ve druhé lize. Kladno po odkupu neratovické licence krátce podlehlo klamu, že může bojovat v nejvyšší soutěži, ale následoval prudký pád dolů, z něhož se těžko mátoří dodnes. Podobně kdysi skončili hosté, kteří už ale nějakou dobu stoupají a nyní už jsou stálým účastníkem divize.

Kladno téměř trvalou převahu v první části přetavilo v rozhodující náskok 2:0. Ve 34. minutě se Doležel vrhl do vápna na téměř ztracený centr a poté, co se brankář Malina střetl s vlastním obráncem Gazdíkem, mířil domácí forvard pohodlně do prázdné brány. Těsně před půlí pak domácí parta nabídla hezkou akci, kdy dobře hrající Procházka vysunul do křídla Tóthovi a jeho centr přetavil hlavičkující Doležel ve druhý gól.

Po přestávce už si Kladno moc pochvaly nezasloužilo, spíš soupeř. Domácí brzy inkasovali po centru a přesné hlavičce Jíny, nicméně asistent sudího Krupa viděl k překvapením mnohých ofsajd a kouč Kafka si za ním vyběhl a klidem rozhodně nesršel. „Dali jsme regulérní gól, který nás vracel do hry. A pro mě nepochopitelně nám ho neuznali," mračil se Jiří Kafka.

Jeho svěřenci i přes křivdu ještě přidali na výkonu, najednou tlačili oni a často dlouhé minuty nepouštěli domácí z vlastního vápna. Gól ale nedali. „Docela jsem si oddechl, ale jsem i trochu naštvaný, protože si něco řekneme v kabině a hráči dělají opak. Druhou části už jsme nehráli dobře," uznal Ivan Pihávek, podle něhož by Kladno mělo být snad zachráněno a hlavně se herně zvedlo.

Kladno – Neratovice 2:0 (2:0)
Branky: 34. a 44. Doležel. Rozhodčí: Martínek. ŽK: Skořepa, Suchý – Zeman.
Kladno: Sedlák – Stoček, Procházka, Velas, Suchý – Koiš – Štoncner (89. Holeček), Tóth, Skořepa (77. Šíma) – Růžička – Doležel (86. Kraus).
Neratovice: Malina – Zeman, Gazdík, Jína, Pajkrt – Vorasický (25. Weiner), Kokoška, Radosta, Drahorád – Chrdle, Kozák.

Více o utkání v pondělním tištěném vydání Mělnického deníku!